Ubezpieczenie OC chroni twój samochód

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Ubezpieczenie OC jest sprzedawane w całej Polsce. Różne towarzystwa ubezpieczeniowe oferują OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Wyjątkowe ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe. Ile kosztuje ubezpieczenie OC we Wrocławiu? Cena OC uzależniona jest od rodzaju samochodu. Ubezpieczenie OC Wrocław jest naprawdę konieczną rzeczą, ponieważ w razie stłuczki pozwala pokryć koszt szkody. Ubezpieczenie OC we Wrocławiu jest sprzedawane przez agentów danej firmy. Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, nie jest obowiązkowe, dlatego nie każda osoba decyduje się na kupno AC, czyli auto casco. Ubezpieczenie AC można nabyć online, wypełniając wniosek i wybierając najlepszą opcję. 

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe

Ubezpieczenie OC musi posiadać każdy właściciel samochodu, ciężarówki czy motocykla. Ochrona obejmuje odpowiedzialność cywilną za szkody na imieniu i szkody osobowe. Jeśli dojdzie do wypadku komunikacyjnego lub podczas wsiadania do pojazdu, wysiadania czy też innych czynności. OC daje poczucie bezpieczeństwa. Każdy właściciel auta musi kupić OC. Płaci za nie raz w roku, a składka wynosi co najmniej kilkaset złotych. Nie jest to niska kwota, ale zdecydowanie warto ją pokryć. Brak OC oznacza karę finansową. 

Od czego zależy cena OC?

Cena OC zależy od modelu i marki auta, roku produkcji, sposobu użytkowania, pojemności silnika, przebiegu auta. Im starszy pojazd, tym OC jest wyższe. Ubezpieczyciel zwraca też uwagę na wiek właściciela, datę uzyskania prawa jazdy, miejsce zamieszkania, stan cywilny, liczbę dzieci, wykonywany zawód oraz historię ubezpieczenia. Każde towarzystwo nieco inaczej kalkuluje wysokość takiej składki. Jednak dla każdej osoby wysokość składki jest ważna. Może zapłacić ją w całości od razu lub podzielić na kwartalne raty. Jeśli klient jeździ ostrożnie i nie ma na koncie wypadków to jego ubezpieczenie będzie niższe. Jeśli klient spowodował wypadek lub wypadki, jeździ ryzykownie to jego składka OC będzie wyższa. Niektóre towarzystwa oferują niedrogi pakiet OC oraz AC, który jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem dla kierowcy. Ubezpieczenie OC Wrocław jest ochroną, bez której żaden kierowca funkcjonować nie może. Warto nabyć dobre ubezpieczenie OC we WrocławiuFirmy naliczają zniżki za bezpieczną jazdę. Przeważnie jest to 10 procent za rok bezszkodowej jazdy, tak najczęściej wygląda taka ulga. Maksymalna zniżka może wynieść nawet 60 procent dla kierowcy. Jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie, które sprawdza się doskonale, a kierowca może znacząco zaoszczędzić na opłacaniu OC.

OC kupisz nawet online

OC można kupić przez komórkę, komputer czy laptopa. Jest to znaczące ułatwienie dla każdej osoby szukającej ubezpieczenia i mającej zamiar kupić je na przykład podczas podróży. Nie trzeba nigdzie chodzić, wszystko można załatwić online, szybko i bez najmniejszych problemów. Średnia cena OC w 2022 roku wynosi 725 złotych, nie jest to jednak cena dla każdego. Młodzi kierowcy, w wieku 18-25 lat, zazwyczaj płacą około 1300 złotych za takie ubezpieczenie. Klienci cenią najlepsze ubezpieczenia i chętnie się nimi posługują, a dzięki nim czują się w pełni bezpieczni podczas jazdy. OC to obowiązek, ale także ochrona. 

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym jest też potrzebne. Oznacza to ubezpieczenie od szkód wyrządzonych osobom trzecim, czyli na przykład przechodniom lub sąsiadom. Jeśli zaleje się mieszkanie sąsiadów to OC pokryje koszt takiej szkody. Jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego ubezpieczenia.