Kurs na prawo jazdy we Wrocławiu – zacznij od oficjalnych statystyk

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Kurs na prawo jazdy we Wrocławiu – zacznij od oficjalnych statystyk

Zanim wybierzesz szkołę jazdy, sprawdź statystyki zdawalności. Takie informacje znajdziesz w biuletynie informacji publicznej Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Wyniki podawane są w ujęciu kwartalnym i podzielone na dwie grupy: pierwsze i wszystkie podejścia. Pamiętaj jednak, że porównanie szkół jazdy o różnej liczbie kandydatów może być niemiarodajne. Inaczej patrzymy na wyniki 50% skuteczności przy 10 osobach, które podeszły do egzaminu w ciągu trzech miesięcy, a inaczej przy 100 osobach. Często też na podstawie tego rankingu, możemy sprawdzić popularność danej szkoły jazdy. 


Jednym z wrocławskich ośrodków szkolenia kierowców, który od lat uzyskuje wysokie wyniki zdawalności, jest szkoła jazdy Akademia Dobrej Jazdy.

Zaletą wybranej szkoły jazdy jest również tytuł Super OSK, który wydawany jest przez Prezydenta Miasta Wrocław, który poświadcza spełnienie dodatkowych wymagań w art. 31 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku o kierujących pojazdami. Tytuł ten przysługuje tylko najnowocześniejszym ośrodkom szkolenia kierowców. 

Kurs na prawo jazdy we Wrocławiu – na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka kształcenia kierowców?

Statystyki statystykami, jednak jak już wspomnieliśmy na początku – co z tego, że nauczysz się parkować równolegle, wykorzystując trik z lusterkiem, albo będziesz pamiętać, że na placu manewrowym trzeba wykonać pełny obrót kierownicy w prawo w momencie, w którym prawe lusterko minie odpowiednią tyczkę, jeśli po zdanym egzaminie będziesz musiał umieć poruszać się własnym samochodem po mieście, na którym nie będzie już rozstawionych tyczek. Część osób decyduje się wtedy na lekcje doszkalające, mimo pozytywnego wyniku egzaminu, bo zdaje sobie sprawę, że nie poradzi sobie, jeżdżąc już po całym Wrocławiu, nie mówiąc o wyjechaniu na drogę szybkiego ruchu. Warto zatem na samym początku sprawdzić, czy instruktorzy w wybranej szkole jazdy mają odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. Jeśli nie odpowiada nam sposób przekazywania wiedzy i mamy taką możliwość, spróbujmy jak najszybciej zmienić instruktora. 

Ważnym elementem jest również sprawdzenie, czy w wybranej szkole jazdy dostępne są te same modele samochodów, co w ośrodku egzaminacyjnym. Z pewnością pomoże nam to uniknąć dodatkowego stresu. Przed zapisaniem się na kurs, przeczytaj opinie wystawione przez innych uczestników, np. na Google oraz sprawdź jakie inne kursy oferuje dana szkoła – może zainteresuje nas pakiet w niższej cenie łączonych kursów np. na prawo jazdy kat. A i kat. B? 

Kurs prawa jazda Wrocław – czy kierować się ceną?

Wiele osób wybierając szkołę jazdy, kieruje się ceną za kurs prawa jazdy. Zanim jednak podpiszemy umowę, warto dokładnie przeczytać regulamin i dowiedzieć się, jaki jest orientacyjny czas realizacji kursu. Częstą praktyką są dodatkowe opłaty za egzamin wewnętrzny i przymus dodatkowo płatnych jazd w przypadku uzyskania jego negatywnego wyniku, bądź jazdy raz w tygodniu po dwie godziny, ze względu na zbyt duże obłożenie kursantów na jednego instruktora. Jest to również zaleta większych szkół jazdy – w przypadku niedyspozycji jednego z instruktorów, łatwiej jest znaleźć zastępstwo niż w małych szkołach jazdy. Warto również dowiedzieć się, co dokładnie wchodzi w pakiet kursu.

Szkoła jazdy Wrocław na miarę XXI wieku

Nowością na rynku jest oferowana przez wspomnianą już szkołę Akademię Dobrej Jazdy nauka jazdy za pomocą rozszerzonej rzeczywistości. Każdy uczestnik w cenie kursu na prawo jazdy kat. B otrzymuje 7-dniowy bezpłatny dostęp do gogli VR, dzięki którym może wykonać wirtualne przejazdy samochodem przez około 70 skrzyżowań ze strefy egzaminacyjnej we Wrocławiu. Oprócz tego kursant zostaje wirtualnie postawiony w trudnej sytuacji na drodze takiej jak pożar samochodu czy potrącenie pieszego, dzięki czemu uczy się jak sobie radzić w bezpiecznych warunkach. 

Dodatkowo szkoła zaczęła prowadzić swój kanał na YouTube, gdzie pokazuje przejazd samochodem przez strefę egzaminacyjną. Warte podkreślenia w tej szkole jazdy jest również możliwość szkolenia indywidualnego dedykowanego szczególnie kobietom, gdzie zajęcia praktyczne prowadzone są przez mobilnego instruktora. Dzięki temu, miejsce rozpoczęcia i zakończenia jazd jest całkowicie dostosowane do potrzeb klienta. W ofercie znajdziecie także kurs na prawo jazdy w języku angielskim i ukraińskim. Nowoczesne i indywidualne podejście do klienta przy uzyskaniu wysokich progów zdawalności powinno być w dzisiejszych czasach celem każdej dobrej szkoły jazdy.