Jak wybrać zakład pogrzebowy?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Śmierć najbliższej osoby to trudne, ale nieuniknione doświadczenie w życiu każdego człowieka. Smutek i żałoba utrudniają często podjęcie kroków koniecznych do zorganizowania pogrzebu. Z tego względu warto skorzystać z pomocy profesjonalnego zakładu pogrzebowego, który odciąży i wesprze żałobników w tym trudnym czasie.

 

Jakie usługi oferują zakłady pogrzebowe?

Obecnie, ze względu na dużą konkurencję w branży funeralnej, zakłady pogrzebowe prześcigają się rozbudowywaniu oferty kierowanej do klientów. Wśród najczęściej spotykanych usług należy wyróżnić:

  • organizację pochówku na cmentarzu,
  • wsparcie podczas starania się o zasiłek pogrzebowy,
  • usługę transportu i przygotowania ciała,
  • szeroki wybór urn i trumien,
  • możliwość zamówienia spersonalizowanych wieńców i wiązanek,
  • pomoc w organizacji stypy.

Warto podkreślić, że zakłady coraz częściej poszerzają swoją ofertę o profesjonalną oprawę muzyczną, długoterminową opiekę nad grobami, darmowe nekrologi w lokalnej prasie, transmisje z pogrzebów online a nawet proponują tzw. funeral planning czyli możliwość zaplanowania swojego pogrzebu jeszcze za życia. Dzięki powyższym możliwościom pogrzeb może stać się niezwykle podniosłym i eleganckim pożegnaniem. 

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, poszukując zakładu pogrzebowego?

Pomimo że nie istnieje wzorzec pogrzebu idealnego, można wyróżnić pewne cechy, które powinny charakteryzować dobry zakład pogrzebowy. 

Wśród najważniejszych aspektów warto wymienić kompleksowość usług oferowanych przez daną firmę. Dzięki temu żałobnicy mogą przenieść odpowiedzialność za organizację pogrzebu i stypy na profesjonalistów, a nawet oczekiwać pomocy przy wypełnianiu potrzebnej dokumentacji. Pracownicy powinni wykazać się wyjątkową empatią a nawet wiedzą z zakresu podstaw psychologii tak, aby wiedzieć, jak dodać otuchy zasmuconym klientom. Szukając zakładu pogrzebowego, warto kierować się również gwarancją przejrzystej wyceny. Nie da się ukryć, że pogrzeb wiąże się z dość wysokimi wydatkami, których nie pokrywa zasiłek pogrzebowy. Z tego względu żałobnicy muszą być świadomi dodatkowych i ukrytych opłat związanych z organizacją tego smutnego wydarzenia. Dobry zakład pogrzebowy powinien również oferować swoim klientom całodobową obsługę, dzięki której już kilka chwil po śmierci bliskiego mogą oni otrzymać pomoc, jakiej potrzebują. Takim właśnie dobrym zakładem pogrzebowym jest firma Witwicka z Wrocławia, która już od pierwszej chwili po otrzymaniu zlecenia na organizację pogrzebu zajmuje się wszystkimi jego aspektami, odciążając rodzinę zmarłego.

 

Jak znaleźć godny zaufania zakład pogrzebowy?

Wiele osób, które po raz pierwszy spotykają się ze śmiercią bliskiej osoby nie wie, jak rozpocząć poszukiwania zakładu pogrzebowego. Czasami najlepszym rozwiązaniem może okazać się odwiedzenie okolicznych firm funeralnych. Zwykle znajdują się one w okolicy dużych cmentarzy lub w rozległych parafiach. Pomocne może okazać się również sprawdzenie portali internetowych zrzeszających zakłady pogrzebowe. Na takich stronach łatwo znaleźć informacje o ich ofercie, a także poznać opinie innych klientów. Wiele osób z wdzięczności za pomoc w przygotowaniu pogrzebu decyduje się podziękować danej firmie w formie pozytywnej rekomendacji. 

Ze względu na okoliczności, poszukiwanie i korzystanie z usług zakładu pogrzebowego nie należy do łatwych i przyjemnych czynności. Aby jednak pożegnać bliską osobę w pełen szacunku i godności sposób, warto dołożyć wszelkich starań, aby wybrać odpowiednią firmę. Godny zaufania zakład pogrzebowy gwarantuje bowiem kompleksową pomoc, a dzięki temu spokojny czas żałoby oraz niezapomniane i podniosłe pożegnanie ukochanej osoby.