Informatyka – dlaczego warto studiować ten kierunek? Jakie kompetencje są najważniejsze w branży informatycznej?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Studia informatyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Z danych Ministerstwa Edukacji i Nauki wynika, że tylko w roku akademickim 2022/2023 na informatykę aplikowało aż 44 163 kandydatów. Popularność tego kierunku studiów nie powinna jednak dziwić – absolwenci informatyki mogą liczyć na wiele ofert pracy i wysokie zarobki.

Studia na kierunku informatyka: dlaczego warto?

Nie od dziś wiadomo, że osoby, które pracują w branży IT mogą często liczyć na wysokie wynagrodzenie. Wysokość zarobków zależy oczywiście od specjalizacji i posiadanego doświadczenia, jednak w wielu wypadkach nawet osoby dopiero rozpoczynające karierę w tej branży mogą zarobić więcej, niż spora grupa specjalistów średniego szczebla pracujących np. w obsłudze klienta.

Należy też pamiętać, że sektor IT to jeden z najstabilniejszych sektorów gospodarki; dodatkowo już teraz wielu ekspertów prognozuje, że popyt na specjalistów z tej branży będzie rosnąć jeszcze przez kilkanaście najbliższych lat. Z danych Just Join IT (portalu publikującego oferty pracy z branży informatycznej) wynika, że liczba ofert pracy dla programistów i innych pracowników sektora IT tylko w 2022 r. wzrosła aż o 183 proc. w porównaniu z 2021 r. To doskonale pokazuje, jak wielu pracodawców wciąż poszukuje specjalistów z branży IT.

Tym samym absolwenci informatyki, posiadający wiedzę i umiejętności niezbędne by rozpocząć karierę w branży informatycznej, nie muszą martwić się o swoje perspektywy zawodowe. Wystarczy, że będą nadal się rozwijać i sumiennie realizować swoje obowiązki.

Studia informatyka Wrocław: studiuj na Uniwersytecie WSB Merito

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o kierunku informatyka mogą zapoznać się z treściami na stronie Uniwersytetu WSB Merito. Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu jest jedną z uczelni nie tylko posiadających ten kierunek w swojej ofercie, ale też – kładącej szczególny nacisk na praktyczny charakter zajęć i współpracę z doświadczonymi specjalistami z branży. Dodatkowo program studiów informatycznych na Uniwersytecie WSB Merito został skonstruowany w taki sposób, by odpowiadał potrzebom i wymaganiom pracodawców. Studenci wybierają odpowiadającą im specjalizację i realizują samodzielne projekty, dzięki czemu łatwiej znaleźć im wymarzoną pracę zaraz po ukończeniu nauki.

Co zyskujesz, studiując informatykę na Uniwersytecie WSB Merito? Sprawdź:

https://www.merito.pl/wroclaw/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/informatyka

 

Jakie kompetencje są najważniejsze w branży informatycznej?

Aby pracować w branży IT należy mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności, które można zdobyć m.in. na studiach informatycznych. Oprócz tego informatyk powinien również umieć pracować pod presją czasu oraz komunikować się z zespołem – tak, by końcowy efekt prac zadowalał wszystkich zainteresowanych. W zawodzie informatyka bez wątpienia przyda się też sumienność i cierpliwość; specjaliści z branży IT spędzają długie godziny przed komputerem, co wymaga sporej dozy samodyscypliny. Warto o tym pamiętać – tak, by decyzja o karierze w branży informatycznej była dobrze przemyślana.