Na wykonywanie obowiązków służbowych przez pracowników w sposób zdalny godzi się coraz więcej pracodawców. Coraz więcej osób zatrudnionych chętnie z tego korzysta. Dzięki temu łatwiej im pogodzić obowiązki domowe ze służbowymi. Praca zdalna rodzi też z mniej stresu i pozytywnie wpływa na efektywność. Podpowiadamy, gdzie szukać ofert pracy zdalnej we Wrocławiu.
Serwisy ogłoszeniowe
Głównym źródłem informacji na temat dostępnych ofert pracy zdalnej we Wrocławiu są portale ogłoszeniowe takie jak GoWork.pl. Pozwalają one wyselekcjonować oferty od firm mających swoją siedzibę lub oddział we Wrocławiu, wskazać preferowane stanowisko, wymiar zatrudnienia, a nawet rodzaj umowy. Dzięki temu nie musisz przeglądać setek ogłoszeń, w poszukiwaniu tych, które mogą cię zainteresować. Opcja filtrowania selekcjonuje dla ciebie tylko te propozycje zatrudnienia, które spełniają wskazane wcześniej kryteria.
Praca zdalna ma to do siebie, że teoretycznie bez znaczenia jest, w jakim mieście czy nawet państwie przebywa twój pracodawca. Możesz więc pracować z każdego miejsca na świecie, jeśli tylko zadbasz o dostęp do Internetu. Niektórzy pracodawcy oczekują jednak regularnych spotkań face-to-face, podsumowujących efekty pracy. Niekiedy odbywają się one w siedzibie firmy raz w tygodniu, innym razem raz w miesiącu a niekiedy tylko raz na kwartał. Warto więc aby firma była zlokalizowana we Wrocławiu, aby nie tracić czasu na dojazd do odległych miast.
Pracę zdalną oferuje wiele wrocławskich firm. Możesz w ten sposób zarabiać jako programista, marketingowiec, copywriter, grafik, księgowy, a nawet sprzedawca czy menadżer projektu. Możliwości jest całkiem sporo.
Serwisy społecznościowe
Nie wszyscy pracodawcy publikują ogłoszenia w serwisach ogłoszeniowych. Niektórzy wolą mniej oficjalną drogę – serwisy społecznościowe. Wiele propozycji pracy zdalnej możesz znaleźć na grupach na Facebooku, a także na LinkedIn. Czasami są to udostępnione oferty wcześniej opublikowane już na stronie pracodawcy bądź w serwisie ogłoszeniowym. Bywa jednak i tak, że propozycja zatrudnienia ma postać ogłoszenia w formie postu. Nie zawsze jest to bezpieczny sposób poszukiwania pracy. Nierzadko spotkasz się z oczekiwaniem wykonania pewnego zakresu obowiązków nieodpłatnie, po to, aby sprawdzić twoje umiejętności. Uważaj na takich pracodawców. Bez względu na to, czy pracujesz zdalnie, czy stacjonarnie za wykonane czynności służbowe należy ci się wynagrodzenie. Sprawdzaj też dokładnie poziom wynagrodzenia. Niekiedy jest on podany jako pensja brutto, a nie netto.
Lokalne serwisy informacyjne
Warto sprawdzać ogłoszenia publikowane w lokalnych serwisach informacyjnych. Mowa tu o internetowych wydaniach dzienników. Zwykle mają one wbudowaną osobną zakładkę dla ogłoszeń. Możesz tam znaleźć wśród nich tę z ofertami pracy w podziale na branże.
Niestety zwykle liczba propozycji zatrudnienia jest ograniczona, a wyszukanie tej interesujące i do tego zdalnej może być uciążliwe.
Strony internetowe pracodawców
Jeśli twoje plany zawodowe są sprecyzowane i doskonale wiesz, dla jakich firm chcesz pracować – możesz szukać ogłoszeń na stronach internetowych wybranych firm. Propozycje zatrudnienia są umieszczone zwykle w zakładce „Praca” albo „Kariera”. Jeśli jednak na stronie nie ma informacji na temat ofert pracy – nie obawiaj się zadzwonić do działu kadr. Być może nowe oferty są w trakcie przygotowania i to właśnie ty dowiesz się o nich jako pierwszy.