Apartamenty inwestycyjne – czy to dobry pomysł na inwestowanie oszczędności?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Inwestowanie w lokaty już od dłuższego czasu jest nieopłacalne. Świetną alternatywą jest zakup nieruchomości. Zwłaszcza w dobrej lokalizacji, gdzie możną ją wynająć, a z czasem sprzedać z dużym zyskiem. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być zakup apartamentów inwestycyjnych. Czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Dlaczego warto inwestować w apartamenty inwestycyjne?

Już od wielu lat mówi się, że nie ma lepszej inwestycji niż zakup nieruchomości. Te bezustannie zyskują na wartości, dzięki czemu można na nich zarobić nie tylko poprzez najem, ale także poprzez późniejszą odsprzedaż. Szczególnie ciekawym wyjściem wydaje się być zakup apartamentów inwestycyjnych – w większości przypadków są świetnie zlokalizowane, dzięki czemu nie trudno znaleźć najemców, którzy będą chcieli w nich zamieszkać, a to oznacza stałe źródło dochodów.

Coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup nieruchomości pod najem krótkoterminowy. Można na nim zarobić o wiele więcej niż na długoterminowym, natomiast jest jeden warunek – trzeba posiadać najemców. Inwestorzy, którzy nie chcą martwić się o obsługę nieruchomości, a w szczególności nie chcą zajmować się pozyskiwaniem najemców, mogą zdecydować się na zakup tak zwanych aparthoteli. Są to apartamenty przeznaczone pod wynajem, których obsługą od A do Z zajmuje się osoba zewnętrzna, nazywana operatorem.

Na aparthotelu można zarobić około 7% w skali roku i to przy minimalnym nakładzie pracy. Tak naprawdę wystarczy kupić nieruchomość, a wszystkim innym zajmie się wspomniany operator. Aparthotele są z reguły wyposażone. Co więcej, często są usytuowane w budynkach z pełną obsługą hotelową. Do apartamentów inwestycyjnych zalicza się również nieruchomości przeznaczone pod wynajem, których obsługą zajmuje się właściciel. Z reguły są świetnie zlokalizowane, dzięki czemu ten nie powinien mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem najemców.

Gdzie najlepiej zainwestować?

Bez względu na to, czy inwestor decyduje się na zakup aparthotelu zarządzanego przez osobę zewnętrzną czy mieszkania pod wynajem, którym będzie zarządzał sam, musi zadbać o to, żeby nieruchomość była dobrze zlokalizowana. Najwyższą stopę zwrotu z inwestycji zapewniają nieruchomości zlokalizowane w miejscowościach turystycznych – nadmorskich i górskich, oraz w dużych miastach, będących centrami biznesowymi.

Dużym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się apartamenty inwestycyjne we Wrocławiu. Dlaczego? Miasto nie dość, że jest bardzo atrakcyjne turystycznie, to jeszcze biznesowo. We Wrocławiu powstaje mnóstwo nowych firm, co sprawia, że wiele osób wyjeżdża tam w poszukiwaniu pracy. Na terenie miasta i okolic mieszczą się siedziby znanych międzynarodowych korporacji, dlatego też ma ogromny potencjał inwestycyjny. Apartamenty inwestycyjne we Wrocławiu to nie tylko popularne aparthotele, dedykowane pod wynajem krótkoterminowy, ale także mikroapartamenty, które nadają się również pod wynajem długoterminowy.

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl