Wzmożone kontrole w zwiazku ze świateczną akcja policji

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Komenda Miejska Policji we Wrocławiu od 16 grudnia prowadzi wzmożone działania prewencyjne na terenie miasta. Od jutra policjanci ruchu drogowego rozpoczną na drogach województwa dolnośląskiego akcję pod kryptonimem „Boże Narodzenie”., mającą na celu zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do miejsc docelowych oraz ułatwienie ruchu pojazdów.

Podstawowym celem policyjnych akcji będzie zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa podczas Świąt Bożego Narodzenia. Działania odbywają się przy współpracy ze Strażą Miejską oraz Żandarmerią Wojskową. Szczególnym nadzorem objęte są targowiska, centra handlowe oraz środki komunikacji miejskiej. Na drogach pojawia się coraz więcej pojazdów, dla wielu osób jest to czas wyjazdów w dalekie podróże. Okres zimowy wiąże się z występowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, mogących skutkować większą ilością zdarzeń drogowych. Dlatego też dolnośląscy policjanci, jak co roku prowadzą na drogach wzmożone działania kontrolne. Podstawowym celem policyjnych działań jest zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do miejsc docelowych oraz ułatwienie ruchu pojazdów. Wzmożone kontrole na drogach województwa dolnośląskiego będą trwały do 28 grudnia 2008 roku. Podczas działań policjanci szczególną uwagę zwracać będą na stan trzeźwości kierujących i pieszych. Ponadto zdecydowanie reagować będą m.in. na:

  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
  • nieprawidłowe wyprzedzanie,
  • niestosowanie się do sygnałów świetlnych,
  • niestosowanie pasów bezpieczeństwa, fotelików dziecięcych.

Przy okazji apelujemy do wszystkich osób planujących w tym okresie wyjazdy o to, aby wyruszali w drogę odpowiednio wcześniej, nie śpiesząc się. Tym, których czeka dalsza droga, doradzamy częstsze postoje, odpoczynek. Oczywiście zatrzymywać się powinniśmy zawsze w miejscach bezpiecznych. Unikajmy miejsc ustronnych, odosobnionych. Siedząc przy świątecznym stole z rodziną, znajomymi, zwróćmy również uwagę czy ktoś z nich, spożywając wcześniej alkohol nie planuje w tym lub następnym dniu jazdy samochodem.
Pamiętajmy także o zabezpieczeniu domów i mieszkań podczas naszej nieobecności spowodowanej wyjazdem lub uczestnictwem w uroczystościach religijnych.

Źródło: Materiały prasowe Dolnośląskiej policji