Po niedzielnym Flash Mobie na dworcu pkp

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W niedzielę na dworcu pkp w samo południe odbył się flash mob.
Po publikacji w “Gazecie” tekstu, o wrocławskiej plastyczce która chciała
zrobić dla siebie zdjęcia na dworcu za co została zatrzymana przez policję w internecie zagrzmiało.

Reakcja wrocławian była błyskawiczna – informacja z prędkością światła rozprzestrzeniła się po forach dyskusyjnych, ktoś(chyba nawet ja) rzucił hasłem żeby zorganizować na dworcu flash moba, mającego wyśmiać absurdalny nie dokońca wiadomo czy istniejący zakaz robienia w tym miejscu zdjęć. Udział w akcji delkarowało sporo osób. Efekt: ktoś inny rzucił żeby się spotkać w niedzielę, w samo południe na dworcu głównym spotkać się z aparatami i robić zdjęcia.

Niestety jak się okazało – na dworcu pojawiło się zaledwie kilka osób i liczniejszą grupą od nich z pewnością byli dziennikarze, liczący na ciekawy materiał. Ostatecznie niestety akcja zakończyła się na kilku pstryknięciach, zapozowaniu do kamer i aparatów oraz ogólnym rozczarowaniu. Prawdopodobnie Wrocławianie uznali, że dworca fotografować nie warto albo jest to zbyt niebezpieczne (bo może się zakończyć wizytą na komisariacie.

Postanowiłem zbadać sprawę osobiście – dziś koło południa wybrałem się na rzeczony wcześniej dworzec i pokręciłem się po okolicy, próbując fotografowaniem dworca zwrócić na siebie uwagę policjantów. Już po chwili w pobliżu pojawił się patrol i policjanci jak mi się wydaje zaczęli mnie obserwować. Podszedłem więc do nich by upewnić się, że wolno mi fotografować w tym miejscu.
jak się dowiedziałem fotografowanie jest zabronione ponieważ dworzec jest obiektem strategicznym. Na mój argument, iż ustawa zabraniajaca fotografowania ‘obiektów strategicznych’ została zniesiona odpowiedziano mi, że pewnie wyczytałem to w internecie, a ustawa dalej obowiązuje.

Spotkani przeze mnie kilkadziesiąt metrów dalej pracownicy Straży Ochrony Kolei na informację o wciąż obowiązującym zakazie fotografowania reagowali z uśmiechem – Ta ustawa została zniesiona już chyba 10 lat temu, zgodnie mówili…

Niektórzy internauci twierdzą, że akcja mogła być inspirowana przez Gazetę Wyborczą, ponieważ drąży ona ostatnio temat dworca głównego pkp we Wrocławiu.