Osteopatia jako naturalna metoda leczenia bólu pleców – gabinety osteopatii we Wrocławiu

Osteopata Wrocław - centrum zdrowia pawia 8
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ból pleców, szczególnie w odcinku krzyżowo-lędźwiowym, to obecnie jedna z najczęstszych dolegliwości, dotykająca zarówno osoby pracujące przed komputerem, jak i intensywnie uprawiające sport, a nawet dzieci i młodzież. Nawracające bóle kręgosłupa określane są już mianem kolejnej choroby cywilizacyjnej. Jak z nimi walczyć? Osteopatia to naturalna metoda leczenia bólu, oparta na założeniu, że ludzkie ciało ma zdolność samoleczenia i przywracania utraconej równowagi, bez potrzeby wykonywania inwazyjnych zabiegów czy podawania środków przeciwbólowych.

Osteopatia Wrocław co to

Spis treści:

Czym jest osteopatia?

Osteopatia jest czasem określana mianem „medycyny manualnej”, ponieważ jedynym narzędziem, jakiego używa osteopata podczas leczenia, są jego ręce. Nie jest to jednak masaż ani fizjoterapia. Osteopatia zakłada bowiem, że organizm człowieka jest całością. Nie leczy więc wyizolowanych, pojedynczych objawów, ale próbuje szukać prawdziwych przyczyn obecnych dolegliwości. Na stan zdrowia wpływ może mieć wiele czynników, m.in. przebyte wypadki, operacje, zabiegi, a także stres czy złe nawyki dotyczące postawy. Dzięki połączeniu drobiazgowego wywiadu z terapią manualną, osteopata jest w stanie przywrócić ciału zachwianą równowagę.
Drugie założenie, na którym opiera się osteopatia, dotyczy zdolności organizmu do samoleczenia. Zamiast decydować się na interwencję chirurgiczną albo leczenie farmakologiczne, lepiej zatem pobudzić ciało do autoregeneracji. Duże znaczenie odgrywa tu układ odpornościowy, który ma zdolność normalizowania różnego rodzaju dysfunkcji. Można więc powiedzieć, że celem osteopatii jest doprowadzenie do stanu, w którym organizm pacjenta leczy się sam, zaś rolą osteopaty jest tylko odpowiednie pokierowanie tym procesem.

Na czym polega terapia osteopatyczna?

Czy w związku z tym osteopatię można określić jako gałąź medycyny alternatywnej? Zdecydowanie nie – osteopaci wykorzystują bowiem osiągnięcia tradycyjnej medycyny i ściśle współpracują z lekarzami. Warto wiedzieć, że w Stanach Zjednoczonych – gdzie narodziła się osteopatia – a także w krajach Europy Zachodniej jest ona nawet bardziej popularna od fizjoterapii i stanowi część oficjalnego systemu opieki zdrowotnej. W Polsce osteopatia wciąż jeszcze jest stosunkowo mało znana, choć stopniowo zyskuje na popularności.

Jak wygląda terapia prowadzona w gabinecie osteopatycznym? Po odkryciu prawdziwego źródła bólu, osteopata wykorzystuje rozmaite techniki manualne, aby pobudzić organizm do samoleczenia. Podczas zabiegu terapeuta stara się zlikwidować napięcia w ciele, pobudzić ukrwienie i zmobilizować mięśnie oraz stawy do prawidłowego funkcjonowania. Co ważne, leczenie osteopatyczne jest bezbolesne i dużo delikatniejsze niż masaż czy klasyczna fizjoterapia. Zabiegom mogą poddawać się zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci, seniorzy, a nawet kobiety w ciąży.
Przewlekły ból pleców to jedno ze wskazań do wizyty u osteopaty. Pomoże on postawić diagnozę i zaproponuje leczenie, które pozwoli odzyskać pełną sprawność i radość życia.

Gabinety osteopatii we Wrocławiu

Centrum Zdrowia Pawia 8
http://pawia8.pl/
email [email protected]
telefon: +48609844100
Adres:
Pawia 8
53-235 Wrocław
Dolnośląskie

Artykuł powstał we współpracy z Centrum Zdrowia Pawia 8