XXX Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz – TARBUD 2016 już w najbliższy weekend

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W najbliższy weekend pod kopułą Hali Stulecia rozpocznie się największe dolnośląskie święto branży budowlanej. Swój udział w jubileuszowej trzydziestej edycji Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD zapowiedziało ponad 150 firm Targom towarzyszyć będą liczne atrakcje i wydarzenia towarzyszące.

30 edycji przez 23 lata

Jubileuszowa edycja TARBUDU jest doskonałą okazją do podsumowań oraz wspomnień. Impreza po raz pierwszy została zorganizowana w 1993 roku. Formuła targów ewoluuje, dostosowując się do aktualnych oczekiwań branży, trendów w przemyśle budowlanym, aktualnych nurtów w architekturze wnętrz, nowości w ogrodnictwie oraz nowinek deweloperskich. W latach najbardziej dynamicznego rozwoju budownictwa przestrzeń wystawienniczą TARBUDU tworzyły: wnętrze Hali Stulecia, pomieszczenia wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych, dwanaście hal namiotowych oraz otaczające obiekty tereny zewnętrzne. Rekordową ilość wystawców odnotowano w 1998 roku, na targach TARBUD gościło aż 667 firm. Najcenniejszym wyrazem uznania dla organizatorów jest fakt, iż wielu wystawców uczestniczy w Targach TARBUD regularnie, od wielu lat, wśród nich wymienić należy m.in. Schody Marchewka, Perfecta, PPHU FIX Wrocław, Schody PANAS, Zakład Stolarski SITAK, HALUPCZOK Stolarstwo, Schody Włodarczyk, SCHWEIKER, EXTRADACH, KEMA, OKNOPLAST.

„30 X TARBUD” Z okazji jubileuszu, jaki w tym roku świętują Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD, Hala Stulecia we współpracy z patronem medialnym – Gazetą Wyborczą – przygotowała wyjątkową wystawę zdjęć. Są to fotografie pokazujące jak zmieniały się Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD od 1993 roku. Zobaczyć na nich można m.in. jak od czasów pierwszej edycji zmienił się wygląd i jakość stoisk wystawienniczych, jakie produkty prezentowali producenci wyposażenia wnętrz w latach, kiedy nie było jeszcze marketów budowalnych, jak ogromne konstrukcje powstawały na Placu pod Iglicą oraz jakie osobistości otwierały kolejne edycje Targów. Na szesnastu tablicach, oprócz archiwalnych zdjęć znajdują się interesujące opisy, a wśród nich wiele ciekawostek. Wystawę będzie można oglądać bezpłatnie na terenie Targów TARBUD w strefie „Przystanek Historia”.

Konferencja

Podczas Targów TARBUD 2016 odbędzie się FORUM Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego które przygotowała Agencja WIGOR a poprowadzi Prezes Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego Gunter Schlagowski. Przez trzy dni wszyscy chętni będą mogli skorzystać z otwartych wykładów, porad oraz dyskusji dotyczących m.in. najnowszych osiągnięć w zakresie efektywności wykorzystania energii oraz rozwoju ekologicznego budownictwa, jak również zobaczyć wystawę Budownictwa Pasywnego. Szczegółowy program wykładów znajduje się na http://tarbud.wroclaw.pl/dla-odwiedzajacych/forum-budownictwa-pasywnego-i-energooszczednego/

Gość specjalny – Maciej Bogaczewicz

W sobotę, 19 marca, architekt telewizyjnego programu „Dekoratornia” poprowadzi prezentację przybliżającą najnowsze trendy w architekturze, najpopularniejsze kierunki w aranżacji wnętrz oraz najmodniejsze aktualnie dekoratorskie detale, a wszystko na podstawie własnych realizacji i autorskich projektów. Wykład będzie miał charakter otwartego spotkania. Przez pozostałą część dnia będzie można indywidualnie spotkać się z panem Maciejem i zasięgnąć bezpłatnych porad w zakresie planowania i urządzania i własnego M czy też praktycznych i efektownych rozwiązań w aranżacji domowej przestrzeni. Wykład oraz spotkania mogą być inspiracją dla wszystkich, którzy planują budowę, remont lub odświeżenie swojego mieszkania. Wykład i porady są bezpłatne, a na porady obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD – największe wydarzenie branży budowlanej na Dolnym Śląsku, gromadzące m.in. producentów i dostawców materiałów, narzędzi, maszyn i chemii budowlanej, firm specjalizujących się w usługach z zakresu stolarki otworowej, techniki sanitarnej, grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz elektrycznej. Tematyka skupia się na czterech głównych nurtach branżowych: budownictwie, eco-budownictwie, wyposażeniu wnętrz i aranżacji ogrodów. Podczas wydarzenia prezentowane są najnowsze technologie, nowatorskie rozwiązania w obszarze projektowania przestrzeni zewnętrznej, ekologiczne i ekonomiczne podejście do architektury. Organizatorzy przygotowują liczne konkursy zarówno dla wystawców jak i gości, trzy dni targów gromadzą ponad 10 000 odwiedzających.

Godziny otwarcia Tarów TARBUD

18.03.2016 – godz.10:00-18:00

19.03.2016 – godz.10:00-18:00

20.03.2016 – godz.10:00-17:00

W sobotę i niedzielę na terenie targów TARBUD czynne będzie przedszkole targowe. Pozostałe informacje znajdują się na stronie internetowej wydarzenia www.tarbud.wroclaw.pl