Wrocław walczy z zimą, drogowcy wysypali gigantyczne ilości soli

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Drogowcy od pierwszego dnia zimy wysypali na wrocławskie drogi już ponad 1300 ton soli i środków chemicznych – tyle materiału zużywa się podczas łagodnej zimy przez cały sezon – twierdzi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

W poniedziałek i wtorek odśnieżające miasto pługopiaskarki zużyły 710 ton środków rozpuszczających lód, do dzisiejszego popołudnia z magazynów ubyło kolejne 660 ton, jednak nie powinniśmy się martwić o to, że soli może zabraknąć. – Kontrola materiałów przeprowadzona w bazach wykonawców potwierdziła obecność zapasów pozwalających na prowadzenie akcji przez kolejne dni -informuje w specjalnym komunikacie Ewa Mazur.

Na ulicach Wrocławia bez przerwy pracuje 35 pługosyparek, które w pierwszej kolejności zajmują się udrażnianiem głównych ulic. W czwartek po południu część sprzętu miała zostać skierowana także do ośnieżania dróg osiedlowych. Na bieżąco odśnieża się także chodniki i przystanki komunikacji miejskiej. Dzisiejszej nocy ponadto usunięty ma zostać śnieg zajmujący miejsca parkingowe w strefie płatnego parkowania.

Synoptycy z IMiGW na najbliższy czas nie przewidują opadów, jednak co najmniej do końca tygodnia nie ma szans na ocieplenie.