We Wrocławiu odbył się Festiwal Dobrego Piwa [VIDEO, 10 edycja 2019]

Krakonos i inne - festiwal dobrego piwa w Leśnicy
Krakonos i inne - festiwal dobrego piwa w Leśnicy
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Okolice Zamku w Leśnicy zamieniły się w piwne serce Polski. Na Festiwal Dobrego Piwa do Wrocławia zjechali miłośnicy chmielowego trunku kraju i zagranicy. Podczas imprezy można było spróbować kilkudziesięciu gatunków piw z Polski, Czech, Niemiec a nawet Belgii. Ponadto w sobotę odbyły się VIII Warsztaty Piwowarów Domowych podczas których można było dowiedzieć się jak wygląda proces warzenia piwa.

Aktualizacja:

Wrocławski festiwal dobrego piwa 2019

Festiwal Dobrego Piwa – międzynarodowy festiwal piwowarski we Wrocławiu. Impreza, na której swoje wyroby prezentują zarówno zagraniczni jak i polscy producenci piwa.
Choć impreza od 2014 r. nie odbywa się w klimatycznym parku wokół leśnickiego zamku, to w dalszym ciągu głównym organizatorem Festiwalu jest Centrum Kultury „ZAMEK”, zaś jako współorganizator merytoryczny tutaj występuje znana propagatorka domowego warzenia piwa Agnieszka Wołczaska-Prasolik (będąca laureatką nagrody Złotego Chmielu 2013).

Choć według niektórych od roku 2014, kiedy Festiwal został przeniesiony z leśnickiego parku na esplanadę Stadionu Wrocław na osiedlu Pilczyce festiwal zatracił swój dawny klimat, to ze względu na stale wzrastającą ilość wystawców oraz odwiedzających było to konieczne. Dzięki przeniesieniu festiwalu są lepsze warunki i pojawia się więcej wystawców.

Rokrocznie na Festiwalu swoje piwa beczkowe i butelkowe prezentuje kilkadziesiąt browarów regionalnych, rzemieślniczych, kontraktowych i restauracyjnych, głównie z Polski, Czech i Belgii, ale także z Ukrainy, Niemiec, Danii, Holandii, Anglii i Szkocji.

Rezerwujcie swój czas na nadchodzący w 2019r jubileuszowy 10 Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, czyli święto piwowarów we Wrocławiu! Tegoroczną edycje zaplanowana w dniach 8-10 czerwca 2018 i odbędzie się ponownie na Wrocławskim Stadionie Miejskim.

Festiwal dobrego piwa – film video – tak było w 2011r