Jednym z największych strachów dotyczących posiadania samochodu, jest oczywiście zatrzaśnięcie w nich kluczyków od pojazdu. Nie jest to oczywiście częsta sytuacja, natomiast zdarza się, że do niej dochodzi. Warto wiedzieć, co zrobić, jeśli do niej dojdzie. W poniższym tekście wskażemy wam krok po kroku, jak powinno się działać, kiedy zatrzaśniecie kluczyki w aucie.
Zatrzaśnięcie kluczyków w aucie – Co robić?
Bardzo często podczas stresujących sytuacji, takich jak zatrzaśnięcie kluczyków nie jesteśmy w stanie zachować spokoju. Pierwszym krokiem jest zimna kalkulacja zamiast nerwów. Oczywiście całe zajście może być stresujące, ale ważne jest, aby nie panikować. W innym razie możecie po prostu działać bardzo bezmyślnie. Kolejnym krokiem jest upewnienie się, że wszystkie systemy drzwiowe są rzeczywiście zamknięte.
Czasami bowiem zdarza się, że drzwi pozostają lekko otwarte, co może ułatwić dostęp do klamki od wewnątrz. Jeśli macie inne wejście do samochodu, to koniecznie sprawdźcie, czy jest otwarte. Na przykład, jeśli macie samochód z bagażnikiem otwieranym elektrycznie, możecie spróbować otworzyć go za pomocą przycisku. Nie zawsze może wam się udać, natomiast warto spróbować skorzystać z tej porady. Oszczędzi wam ona naprawdę wiele nerwów i zachodu.
Jeśli wiecie, że nie chcecie dalej próbować działać na własną rękę, to najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z pomocy fachowców.
Zatrzaśnięte kluczyki w aucie – zapobieganie
Co można zrobić, żeby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości? Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w zapasowy klucz do auta, który będziecie zawsze mieć pod ręką, w bezpiecznym miejscu. Jeśli posiadacie tylko jeden klucz, bez problemu możecie go dorobić, np. korzystając z usługi dorabiania kluczy samochodowych, oferowanej we Wrocławiu.
Dlaczego nie warto wybijać szyby w aucie, gdy zatrzaśniemy kluczyki?
Jeśli zamiast wezwać pomocy, wolicie spróbować działać na własną rękę, to mamy kilka istotnych pomysłów, które mogą wam się przydać. Wiele osób często rozważa wybicie szyby, jednak nie jest to w żadnym stopniu bezpieczne rozwiązanie. Przede wszystkim podczas tego działania możecie sobie zrobić krzywdę i narazić się na poważne rozcięcia. Ponadto odłamki szkła znajdą się w całej wewnętrznej części pojazdu i siadając w nim, możecie się skaleczyć.
Bardzo trudno będzie wam pozbyć się szkła z wnętrza bez odkurzacza przy sobie, więc wasza jazda po rozbiciu szyby nie będzie należała do bezpiecznych. Podczas wybijania szyby możecie również doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych pojazdu. W ten sposób sprawcie, że dostanie się do samochodu, będzie kosztowało was nie tylko wstawianie nowej szyby, ale również lakierowanie i być może wygeneruje jeszcze więcej kosztów.
Zwróćcie również uwagę na fakt, że awaryjne otwieranie samochodu będzie was kosztowało dużo mniej niż te wszystkie usługi. Dodatkowo samodzielne próby dostania się do wnętrza pojazdu mogą skończyć się uszkodzeniem mechanizmu otwierającego. Warto zatem postawić na pomoc fachowców, by sytuacja awaryjna została szybko rozwiązana i nie generowała wysokich kosztów.