“Ogórkowe” święto Wrocławia – aż trzy zabytkowe autobusy-ogórki na ulicach Wrocławia

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W najbliższą niedzielę na ulice Wrocławia wyjadą aż trzy zabytkowe autobusy jelcze-ogórki. Wśród nich pojawi się słynny Fredruś, czyli autobus-kabriolet, który pojedzie na specjalnej, dodatkowej linii autobusowej B.

Już w najbliższą niedzielę Wrocławskie Linie Turystyczne zapraszają na dodatkowe atrakcje. Na zabytkowej linii autobusowej A pojawią się aż dwa autobusy ogórki – wersja miejska Jelcz 272Mex pod opieką Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego oraz wersja podmiejska Jelcz 043 należąca do Centrum Historii Zajezdnia i obsługiwana wspólnie przez MPK Wrocław oraz KSTM. Linia A zaczyna kursować z przystanku Opera do CH Zajezdnia a następnie przez ulicę Szewską, Ogród Botaniczny dojeżdża do Hydropolis. Bilety na linię A można kupić u konduktorów lub skorzystać z taryfy miejskiej. Odjazdy z przystanku zabytkowego na pl. Teatralnym o 11:15, 12:15, 12:45, 13:45, 14:15, 15:15, 15:45, 16:45, 17:15, 18:15.

To jednak nie wszystko. Z okazji święta Wrocławia i zakończenia roku szkolnego zostanie uruchomiona dodatkowa, specjalna linia autobusowa B obsługiwana słynnym jelczem kabrioletem o imieniu Fredruś. Zaniedbany niegdyś autobus został wyremontowany staraniem Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego dzięki Gminie Wrocław. Teraz Fredruś ponownie przewiezie wrocławian i turystów.
Linia B kursować będzie spod DH Kameleon przy ulicy Szewskiej (przystanek Oławska) dookoła Starego Miasta do pl. Teatralnego do przystanku Opera. Autobus kabriolet będzie jeździł co około 30 minut Zapraszamy wszystkich mieszkańców a szczególnie uczniów (nie tylko tych ze świadectwami z czerwonym paskiem). Linia B funkcjonować będzie w godzinach 14:00-18:00 z częstotliwością około 30 minut, a przejazd będzie bezpłatny.

Więcej szczegółów na: https://www.facebook.com/WLTWRO
lub na stronie https://kstm.pl/pl/aktualnosci.html?k=133