Adamek i Kliczko będą boksować na wrocławskim stadionie

fot. Mirosław Gładysz, tomaszadamek.eu / cc-by-3.0
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Walka Tomasza Adamka z Władimirem Kliczko ma być jednym z czterech wielkich wydarzeń, które szykowane są na otwarcie Stadionu Miejskiego na wrocławskich Pilczycach. Sztaby obu zawodników po paromiesięcznych negocjacjach doszły do porozumienia w piątek rano (czasu polskiego).

Do walki Adamka z młodszym z braci Kliczko dojdzie prawdopodobnie we wrześniu tego roku, dokładnego terminu jeszcze nie ustalono. Ustalono za to miejsce pojedynku –  wrocławski Stadion Miejski przy ul. Śląskiej. Walki bokserskie na stadionach to w rzadkość, organizuje się je wyłącznie w przypadku wielkich wydarzeń. Tak ma być w tym przypadku, organizatorzy są przekonani, że walkę na żywo będzie chciało zobaczyć ponad 40 tys. osób.

Tomasz Adamek przed wrocławską walką z mistrzem ma w planach jeszcze jedną galę, chociaż wciąż nie znamy przeciwnika z którym “Góral” zmierzy się w kwietniu. Wiemy natomiast, że Kliczko przed przyjazdem do Wrocławia będzie walczył z Dereckiem Chisorą (walkę zaplanowano na 30 kwietnia).

Oprócz gali boksu na inaugurację stadionu zaplanowano koncert oraz dwa mecze piłkarskie z udziałem Reprezentacji Polski i Śląska Wrocław.

“Dorobek” zawodników:

L.W.

Z

K.O.

P

R

Tomasz Adamek

44432810

Władimir Kliczko

58554930

L.W. – liczba walk, Z – zwycięstwa, K.O. – przez nokaut, P – porażki, R – remisy.

Tomasz Adamek / fot. Mirosław Gładysz, tomaszadamek.eu / cc-by-3.0