Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 we Wrocławiu już ruszył. [kiedy otwarcie, plan, cennik, atrakcje]

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 we Wrocławiu
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

W okolice rynku wrócił Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Na zainteresowanych czekają niezwykłe stoiska oraz niepowtarzalny klimat. Wydarzenie potrwa od dzisiaj do 31 grudnia 2021. Jarmarki bożonarodzeniowe takie jak wrocławski mają wiele wspaniałych atrakcji do zobaczenia. Koniecznie zwiedź jarmark i jego okolice, zanim nadejdą tłumy!

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu bo o nim mowa to wyjątkowe wydarzenie we Wrocławskim kalendarzu.

Spis treści:

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu?

Kiedy zostanie otwarty jarmark we Wrocławiu?

Jarmark wystartuje dzisiaj – 19 listopada oficjalnie wystartował! Jarmark odbywa się w dniach 2021-11-19 od godz 17:00 do 2021-12-31 do północy (wraz z nocą sylwestrową).

Dziś otwarte zostaną między innymi bajkowy dom na placu Solnym, czy stragany z prezentami i smakołykami, a także zostaną uruchomione ozdoby Rynku takie. Od dziś też można będzie skosztować oryginalne świąteczne dania i napoje.

Jarmark świąteczny we Wrocławiu godziny otwarcia, program atrakcji

Stoiska na Jarmarku we Wrocławiu czynne są codziennie w godz. 10:00-21:00 (stoiska będą nieczynne tylko w Wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia), a w drugi dzień Świat Bożego Narodzenia, 26 grudnia, stoiska czynne będą od 13:00.

3 grudnia o godz. 17:00 nastąpi oficjalne rozświetlenie choinki i iluminacji świątecznych Wrocławskiego Jarmarku

Jarmark będzie czynny codziennie od godziny 10:00 do 21:00 z wyjątkiem:

  • 24 grudnia 2021 r. (Wigilia) – w tym dniu Jarmark będzie nieczynny,
  • 25 grudnia 2021 r. (pierwszy dzień Świąt) – w tym dniu Jarmark nieczynne,
  • 26 grudnia 2021 r. (drugi dzień Świąt) – Jarmark otwarty od 13:00 do 21:00,
  • 31 grudnia 2021 r. (Sylwester) – domki przemysłowe – sprzedaż do godz. 17:00, wybrane stoiska do godz. 3:00 (1 stycznia 2022 r.).

Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy prezentowany jest już po raz 14. Wiele portali turystycznych określiło imprezę jako jedną z najpiękniejszych w naszej części Europy, a pod względem urody nie robi innych. Już ogłoszono, że Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 będzie jeszcze ładniejszy i bogatszy w atrakcje.

W tym roku ze względu na pandemię, w programie Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu, nie znalazły się Parada Elfów, korowód kolędników czy koncerty i warsztaty.

Jakie są atrakcje na jarmarku bożonarodzeniowym we Wrocławiu w 2021?

Na Jarmarku we Wrocławiu jest wiele miejsc szczególnie wartych odwiedzenia wraz z całą rodziną. Są atrakcje dla dzieci:

  • Bajkowy Lasek, w którym będzie można posłuchać popularnych bajek;

  • Świąteczny Wiatrak,
  • Karuzela „Rudolf i przyjaciele”
  • inne atrakcje dla dzieci

Na placu Solnym stoi bajkowy domek z bajki, w nim podawane jest grzane wino i ciepłe dania. Domek ma wieżę zegarową i taras, z które rozciąga się panorama placu Solnego i Rynku.

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław? Jakie są obostrzenia?

Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany jest na wolnym powietrzu i na zewnątrz nie obowiązuje noszenie maseczek osłaniających usta i nos, jednak należy zachować środki ostrożności, np. dezynfekować dłonie.

Jakie są ceny na jarmarku we Wrocławiu w 2021. Co podrożało?

Na Jarmarku we Wrocławiu jest grubo ponad dwieście drewnianych straganów z towarami z różnych rejonów Polski oraz z zagranicy. Można tu kupić, m.in.

oryginalne regionalne produkty spożywcze, np. sery z Włoch i Holandii, Szwajcarii, Grecji, turecką baklavę i chałwę, dania z Niemiec, podlaskie wędliny, podhalańskie oscypki, nalewki, wina, czekolady, pierniki, praliny i kołacze, miody

wyroby rękodzielnicze, np. biżuterię, ceramikę, ozdobne elementy wyposażenia domu – lampy, witraże, naczynia, pościel, wyroby z wełny;

produkty ekologiczne, m.in. wyrobu z pyłku kwiatowego, konfitury, oleje, kawy, produkty z soli himalajskiej oraz kosmetyki naturalne, owoce w czekoladzie;

dania gotowe, np. gofry, dania z grilla, kluski, bigos, chleb ze smalcem, barszcz, żurek, naleśniki, langosza.

jarmark bożonarodzeniowy wrocław 2021 cennik

Trudno jest jeszcze oszacować Na ile zmieniły się ceny produktów w stosunku do stawek z 2019 roku, ale na pewno trzeba się spodziewać podwyżek inflacyjnych.

Jarmark bożonarodzeniowy Wrocław 2021 plan

Stoiska na Jarmarku we Wrocławiu zajmują większą część Rynku, plac Solny oraz ul. Świdnicką (od Rynku do przejścia dla pieszych przy ul. Kazimierza Wielkiego) i ul. Oławską (od Rynku do ul. Szewskiej).