Hydropolis we Wrocławiu – godziny otwarcia, zwiedzanie, cennik biletów

atrakcje hydropolis we wroclawiu centrum edukacjii woda bilety otwarcie
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Wrocławskie Hydropolis to jedna z najnowszych atrakcji na mapie miasta. Jak sama nazwa wskazuje to jedyne w swym rodzaju miejsce poświęcone wodzie, gdzie różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą pokazaniu tej cieczy z różnych, fascynujących perspektyw.

Muzeum wody – czyli hydropolis otwarto w 2015 roku w należących do MPWiK podziemiach. Jak widać taka atrakcja była potrzebna bo od samego otwarcia “Miasto wody” cieszyło się ogromną popularnością – bilety przez dobre kilka miesięcy były nieustannie wyprzedane. Nie ma się jednak co dziwić – zarówno aranżacja, jak naukowa strona wystaw po prostu zachwyca i są warte swojej ceny. A ciemne korytarze, które oświetlone są jedynie niebieskim, kojarzącym się z wodą światłem są klimatyczne i pozwolą zwiedzającym doszczętnie utonąć w wodnym klimacie…

Przydatne informacje
Wystawy hydropolis nie trzeba zwiedzać z przewodnikiem ze względu na jej charakter (każdy zwiedzający otrzymuje mapę z opisem poszczególnych stref). W zasadzie to nie trzeba w ogóle być na miejscu żeby zwiedzić wystawę – na stronie, w zakładce dostępny jest wirtualny spacer po Hydropolis i można obejrzeć wszystko bez wychodzenia z domu (ale gorąco polecamy wizytę).
W każdej ze stref multimedialnych można pogłębiać wiedzę za pomocą multimedialnych środków przekazu – a w razie pytań można poprosić o pomoc pracowników, którzy również chętnie posłużą wiedzą dotyczącą eksponatów.

Dla spragnionych pamiątek na terenie wystawy Hydropolis jest też Gift Shop, gdzie można kupić pamiątkę
dozwolone jest robienie zdjęć (ale na litość – autor artykułu prosi o robienie zdjęć bez lampy – tam jest ciemno i taki błysk nie jest przyjemne)
Opisy pod eksponatami są w języku polskim, angielskim, natomiast mapki dodatkowo w niemieckim i rosyjskim

Bilety do hydropolis – cennik zwiedzania
Bilety do hydropolis można kupić zarówno w kasie, jak i przez internet. Ceny biletów wyglądają następująco:
Normalny – 27 zł
Ulgowy* – 18 zł
Rodzinny (2+2)** – 71 zł
* za okazaniem legitymacji
** dzieci do 18 lat

Godziny otwarcia hydropolis
poniedziałek – piątek: 9.00 – 18.00
[ostatnie wejście o godzinie 17.00]
sobota – niedziela: 10.00 – 20.00
[ostatnie wejście o godzinie 19.00]

Foto – By Jacek Halicki – Praca własna, CC BY-SA 4.0, Wikimedia commons 56357249