Koncerty zespołów TSA, Acid Drinkers i Lipali już jutro we wrocławskim klubie Eter

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wszystkich miłośników ciężkiego grania czeka nie lada gratka. Jutro, 17 grudnia, we Wrocławskim klubie “Eter” na jednej scenie wystąpią trzy legendy polskiej sceny metalowej: TSA, Acid Drinkers oraz Lipali.

Zespołu TSA chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – są oni prekursorami ciężkiego metalu w naszym kraju. Grają już 31 lat, po drodze zaliczając kilka przerw spowodowanych rozpadami zespołu, a w 2004 ostatecznie się reaktywowali i „Procederem” powrócili do czołówki na liście najlepiej sprzedających się wykonawców hard rocka. Płyta ta została nominowana do Fryderyków, co dowodzi, że rozstanie muzyków i przerwa w ich działalności sprawiło że grają jeszcze lepiej i powracają z nowym, mocniejszym rockowym energetycznym wykopem nie bojąc się również nowych muzycznych eksperymentów. Z pewnością jednak oprócz utworów z “Procederu” we wrocławskim klubie Eter usłyszymy znane, stare (ale jare!) przeboje TSA.

Kolejnym równie dobrze znanym zespołem, który zagości na scenie klubu Eter jest powstał w 1986r zespół Acid Drinkers. Ta poznańska formacja zaczynała jako zespół trash metalowy, by dość szybko przejść w stronę heavy metalu. Lista ich osiągnięć jest długa: 12 płyt, cztery “Fryderyki” oraz niezliczone ilości koncertów na licznych festiwalach w Jarocinie, Węgorzewie, na Przystanku Woodstock, Metalmanii i gdziekolwiek się tylko dało. Jedno się nie zmieniało – wszędzie byli gwiazdą grającą na pełnej mocy.

Popularne “Kwachy” nagrały do tej pory dwanaście albumów, a w kwietniu br pojawiły się pogłoski o tym, że kompletują już trzynasty. Ile jest w tym prawdy, będzie się można przekonać na wrocławskim koncercie gdzie z pewnością zaprezentują coś nowego.

Lipali powstało w 2000 roku jako solowy projekt Tomka Lipińskiego po rozpadzie rok wcześniej grupy Illusion.
I może dzięki temu, że są tu najmłodszym zespołem nie skażonym rutyną kilkudziesięcioletniego wspólnego grania, serwują nam równie ciekawą, choć odmienną muzykę. W porównaniu do Acid Drinkers, czy TSA ich muzyka jest spokojniejsza i głębsza, dając chwilę wytchnienia od ciężkich brzmień reszty gwiazd na tym koncercie.

Kiedy i gdzie:
TSA, Acid Drinkers i Lipali w Eterze
17.12.10 godz.18.00 , wejście od godz.17.00
klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19 (pod kinem Helios)

bilety:
45 zł (pierwsze 500 sztuk)
53 zł (do 16.12)
60 zł (w dniu koncertu)
rezerwacje: [email protected]

mat. prasowe fot. Kontrola / CC BY-SA 4.0