Preludium do udanego wieczoru z kompozycjami Fryderyka Chopina (Szopena)

koncerty z muzyką Chopina (Szopena) w Sky Tower
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

W tym roku przypada 209 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, genialnego kompozytora, ikony polskiej i światowej muzyki. Z tej okazji, 2 i 3 marca, w Sky Tower zorganizowane zostaną otwarte spotkania z muzyką mistrza. Będzie można na żywo posłuchać wybitnych solistów, utalentowanych adeptów muzyki klasycznej oraz trzynastoosobowej orkiestry kameralnej.

Fryderyk Chopin był jednym z najbardziej utalentowanych kompozytorów swoich czasów, nazywanym „poetą fortepianu”. Ku czci tego wybitnego twórcy powstał projekt, w tym roku realizowany już po raz ósmy, zatytułowany „Urodziny Chopina”. Jego organizatorzy, chcąc dotrzeć do szerokiej publiczności i przełamać bariery między artystami a odbiorcami, zapraszają na weekendowe koncerty w Sky Tower.

Odbędą się one 2 i 3 marca o godzinie 17:00. Wykonawcy, laureaci międzynarodowych oraz krajowych konkursów, zaprezentują mazurki, etiudy, sonaty, preludia oraz walce. Wśród dźwięków utworów Chopina, tych mniej lub bardziej znanych, które zabrzmią w nietypowej przestrzeni obiektu, każdy z pewnością znajdzie coś odpowiadającego własnej wrażliwości, będzie też mógł odkryć nowe muzyczne doznania.

Rocznica urodzin Fryderyka Chopina to doskonała okazja, aby wnętrze Sky Tower wypełniła myśl „Fête de la Musique”. Idea ta pochodzi z Francji i mówi o muzykowaniu w miejscach nieoczywistych, a takim jest właśnie nasz obiekt. Na dwa dni stanie się on przestrzenią, w której muzyka klasyczna będzie „odczarowywana” dla nowych grup słuchaczy – mówi Magdalena Wiewiór, Marketing Manager Sky Tower.

Słuchacze koncertów w Sky Tower będą mieli okazję zapoznania się na żywo z klasycznymi utworami muzycznymi – taka możliwość zdarza się niezwykle rzadko! Pierwszego dnia wydarzenia wystąpi trójka cenionych artystów: soliści Jakub Lichtenstein i Mikołaj Ferenc oraz sopranistka Daria Stachowicz. Z kolei 3 marca, w towarzystwie orkiestry kameralnej, koncert e-moll odegra Michał Michalski – twórca albumu „Piano Recital”.

Dla słuchaczy przewidziano 30 miejsc siedzących oraz miejsca stojące. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Występy będą odbywały się na parterze Sky Tower, nieopodal supermarketu Piotr i Paweł.