Kultowy Tiersen zagra w “Kultowej”

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yann Tiersen z nową płytą we Wrocławiu czyli Amelia igra z Joy Division
Yann Tiersen z nową płytą we Wrocławiu czyli Amelia igra z Joy Division

Francuski multiinstrumentalista Yann Tiersen znany z wspaniałych soundtrack’ów filmów takich jak “Good Bye Lenin” czy “Amelia” wystąpi w klubie kultowa. Tiersen powraca na sceny blisko 10 lat po wydaniu muzyki do filmu Amelia by przedstawić swój nowy album pt. „Dust Lane”.

Materiał na który składa się jego nowa płyta jest bardzo daleki od estetyki, w jakiej artysta tworzył do tej pory. Polscy fani mogą się o tym przekonać już podczas grudniowego koncertu we Wrocławskim klubie.
Ten znawca nut, smyczka i akordeonu niedający się zaszufladkować w jednym rodzaju muzyki tworzy unikatowy muzyczny świat wypełniony długimi falami wysublimowanych piosenek. Dzięki temu Tiersen odnosi sukcesy na tych polach, gdzie niejednokrotnie inni polegli.

Będąc na rozdrożu nurtów takich jak folk, rock czy minimalizm Yann Tiersen od blisko 10 lat na scenie francuskiej i światowej wciąż pozostaje niezbadanym, jedynym w swym rodzaju unikatem. Ten multiinstrumentalista od wielu lat bez przerw tworzy muzykę z artystami takimi jak: od Tindersticks, Shannon Wright, Dalek, Matt Eliott czy Jane Birkin.

Na swym nowym albumie “Dust Lane” Tiersen powrócił do swojej pierwotnej muzycznej fascynacji jaką jest Rock i twórczość Joy Division czy Nick Cave. Na płycie usłyszymy zatem ostrzejsze gitarowe riffy i brzmienia rocka, nie tracąc jednak tego, czym muzyk zasłynął: melodycznej jakości i różnorodności. Do swojej nowej kompozycji Artysta współpracował ze znanymi rockowymi muzykami. Na nowym krążku próżno jednak szukać znanych nam brzmień Tiersena – Tym razem usłyszymy odrealnione, oniryczne melodie z żywiołowym rockowym wykopem. Jak sam autor ją opisuje, “różni się wszystkim od tego co robiłem dotychczas”. “Dust lane: jest dużo bardziej elektroniczne i elektryczne, a dotychczas raczej nieobecne wokale pełnią tu niezmiernie ważną funkcję.

Koncerty Yann’a Tiersena to niezmiernie bogate, pulsujące elektryczną rozkoszą i wyjątkowym napięciem widowiska muzyczne. Podczas swej europejskiej trasy koncertowej Muzyk odwiedzi również Polskę. Zagra już 11 grudnia we wrocławskim klubie „Kultowa” (dawne w-z) w ramach cyklu „wROCKfest.pl prezentuje.”

Kiedy i gdzie:
Yann Tiersen w Kultowej (W-Z)
11.12.10 godz.20.00 Kultowa, pl. Wolności 9

bilety:
75 – pierwsze 500 szt. ,
85 zł – pozostałe
rezerwacje: [email protected]

(mat. organizatora, Patryk Ciechanowski-Mirek)