Kształty, plamy, cienie Jerzego Zajączkowskiego w Pałacu Królewskim

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Już jutro w prima aprilis, czyli 1 kwietnia 2022 o godzinie 17.00 w Pałacu Królewskim będzie można obejrzeć pracę Jerzego Zajączkowskiego.

Jerzy Zajączkowski (ur. 1972) jest wrocławskim malarzem, rysownikiem i rzeźbiarzem. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom uzyskał w 1997 roku w pracowni prof. Alojzego Gryta. W latach 2002-2007 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium.
Jest artystą o rzeźbiarskim rodowodzie. Jednak od wielu lat malarstwo stanowi jego główny język wypowiedzi twórczej. Autor przemyca na grunt tego dwuwymiarowego medium swoją wielką fascynację przestrzennością, stosując w tym celu szereg stylistycznych zabiegów realizowanych nie tylko w obszarze płaskiego podłoża malarskiego, ale też w obszarze kształtowania ogólnej formy dzieła: Obrazy, które maluję w ostatnich latach powstają głównie na aluminium. Wykorzystuję możliwości plastyczne tego łatwo odkształcającego się materiału, pozwalając by zaistniały w przestrzeni już nie tylko jako forma malarska, ale również rzeźbiarska. Podstawowym elementem budującym kompozycję obrazu jest barwna, obsesyjnie multiplikowana kropka-punkt. Jest ona głównym motywem, którym się posługuję, konstruując oparte na dynamice i powtarzalności struktury.
Jerzy Zajączkowski miał wystawy indywidualne, m.in. we Wrocławiu, Szczecinie, Warszawie oraz w Niemczech. Brał również udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą. W Muzeum Miejskim Wrocławia pokaże kilkadziesiąt sowich prac.

Kuratorka wystaw – Marzena Smolak
Wystaw czynna do 1 maja 2022

Bilety
15 PLN/10 PLN