BirdPen – All Function One Tour we Wrocławiu

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W czerwcu, a dokładniej 21 czerwca o godzinie 20.00 BirdPen zagra w Firleju materiał z nowej płyty „All Function One”, której tematyka związana jest z samoizolacją i emocjami związanymi z taką sytuacją. Jest to koncert pierwotnie zaplanowany na 3 lutego 2022 roku, który zostal przeniesiony ze względu na obowiązujące ograniczenia i restrykcje związane z pandemią.

O zespole i o płycie
W skład alternatywno-elektroniczno-rockowego BirdPen wchodzą Dave Pen (gitarzysta i wokalista zespołu Archive) oraz Mike Bird. Zespół powstał w 2003 roku, ale pierwszy album „On/Off/Safety/Danger” wydał dopiero w 2009 roku. Po premierze LP zespół był supportem trasy Archive’s Controlling Crowds po Europie. Według wielu krytyków uważało, że Birdpen kojarzyć się może z Radiohead.

Szóstym albumem w dorobku zespołu jest powstały w pandemii album „All Function One”. Tematem towarzyszącym utworom jest przede wszystkim samoizolacja i strach przed otaczającym światem. Zespół następująco komentuje tematykę albumu:

„Przez to, co zaczęło się dziać wokół, zaczęliśmy podświadomie skupiać się na temacie izolacji. Nie do końca chodziło nam o globalną pandemię i konieczność pozostania w domach, ale o to, ile czasu człowiek już spędza zamknięty w sobie. Strach przed światem sprawia, że bezpieczniej czujemy się w “naszych wnętrzach”. To album o ludziach niewidzialnych i zagubionych, ale i o nadziei, że jeśli zbierzemy się razem, to wszystko będzie funkcjonować jako jedność”.

Bilety:
59,00 zł (przedsprzedaż)
59,00 zł (w dniu wydarzenia)