Rusza nowa edycja programu Złap Deszcz 2022 we Wrocławiu. Łącznie ponad pół miliona złotych dotacji

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

We wtorek, 5 kwietnia 2022 ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu Złap Deszcz. Mieszkańcy Wrocławia mogą uzyskać do 5 tysięcy złotych na przydomowe instalacje służące do zbierania wody opadowej. Dofinansowanie mogą otrzymać także wspólnoty mieszkaniowe oraz spółdzielnie. Warto korzystać z potencjału „deszczówki” – szczególnie w obliczu postępujących zmian klimatycznych.

Jak złożyć wniosek do programu Złap deszcz 2022 we Wrocławiu?

Jakie są dopłaty w ramach programu Złap deszcz 2022 we Wrocławiu?

Miasto sfinansuje do 80% (udokumentowanych i zweryfikowanych przez gminę – przyp. red.) wydatków związanych z realizacją zadania. To maksymalnie 5 tys. zł w przypadku osób fizycznych lub 10 tys. zł, gdy wnioskodawcą jest spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa.

To już czwarta edycja programu. Do tej pory miasto sfinansowało około 430 instalacji za blisko 1,3 miliona złotych.

Dofinansowanie na zielony dach we Wrocławiu

Nowością tegorocznej edycji programu Złap Deszcz jest również możliwość uzyskania dofinansowania na realizację dachu retencyjnego – zielonego lub żwirowego.
Po realizacji zielonego dachu dodatkowo można skorzystać z ulgi podatkowej. Ulga w podatku od nieruchomości dotyczy realizacji zielonego dachu o grubości co najmniej 6 cm na budynkach mieszkaniowych i jest uzależniona od powierzchni zielonego dachu oraz liczby kondygnacji budynku.

Jak złożyć wniosek do Złap deszcz? Skąd pobrać wniosek złap deszcz gdzie złożyć wniosek

Wnioski do programu Złap Deszcz są przyjmowane przez Wydział Wody i Energii od wtorku, 5 kwietnia do wyczerpania środków.
Wniosek można również złożyć w formie elektronicznej:

wysyłając na adres: [email protected] – wniosek musi być podpisany podpisem kwalifikowanym;
wysyłając za pośrednictwem platformy ePUAP, przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanego formularza – wniosek podpisany bezpłatnym profilem zaufanym.
Liczy się termin złożenia kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku.

Więcej informacji – na stronie biuletynu informacji publicznej gminy wrocław https://bip.um.wroc.pl/artykul/842/59206/zlap-deszcz-2022
(skąd też pochodzi obrazek ilustracjny)