Zbita szybka w iPhone? Co zrobić?

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Smartfony iPhone nie należą do najtańszych urządzeń. Decydując się na zakup, inwestujesz w sprzęt klasy premium, od którego zapewne oczekujesz nie tylko świetnej wydajności, lecz także nienagannego i atrakcyjnego wyglądu. Design telefonów Apple jest ich cechą rozpoznawczą – pełną wzornictwa, którą od lat kopiują pozostali producenci. Innowacyjne pod kątem stylu rozwiązania konkurencji to najczęściej modele eksperymentalne – featurephone’y o ograniczonej dostępności i zaporowej cenie, nawet jak na sprzęt high-endowy. W historii przeważnie zapisują się jako mało praktyczne ciekawostki technologiczne pokonane przez przerost formy nad treścią. Absolutnie nie można tego powiedzieć o iPhone’ach – pięknych i niezawodnych. Nic więc dziwnego, że gdy urządzenie przetrwa upadek, którego rezultatem jest zbita szybka, iPhone traci część swojego blasku.

Zbita szybka iPhone – tylko przykrość, czy już problem?

Smutek spowodowany pęknięciem szybki ukochanego iPhone’a przyrównać można tylko do bólu pierwszej rysy na nowym smartfonie. Jednak czy pęknięta szybka to nic więcej, jak kłująca wzrok rysa na estetyce i ryzyko spadku wartości? Bynajmniej! Pęknięcie szybki iPhone nie powoduje automatycznie braku możliwości normalnego użytkowania. Nie znaczy to jednak, że jest to sprawa błaha i pozbawiona jakichkolwiek konsekwencji. Konsekwencji tych natomiast nie można już zaklasyfikować jako błahostek. Zbita szybka iPhone konsekwentnie dociskana palcami do wrażliwej matrycy to ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia wyświetlacza.

Możliwości naprawy iPhone

Szybki po zbiciu czy pęknięciu nie da się „skleić do kupy”. Można za to zlikwidować wszystkie następstwa zdarzenia tak, by nie było po nim najdrobniejszego śladu. Potrzebny jest jednak wykwalifikowany serwis Apple Wrocław, którego specjalnością jest refabrykacja przedniego panelu.

Miej jednak na uwadze, że aby skorzystać z takiej usługi, Twoje urządzenie musi spełniać 2 następujące warunki:

  1. znajdujący się pod szybką wyświetlacz z modułem dotykowym jest sprawny,
  2. iPhone posiada oryginalny ekran.

Samodzielna ocena stanu matrycy jest niezwykle łatwa. Jeśli dotyk działa prawidłowo, a obraz wyświetlany pod szybką jest pozbawiony linii i ciemnych plam, ekran możesz z powodzeniem uznać za sprawny. Weryfikacja drugiego punktu może być niemożliwa, jeśli posiadasz iPhone’a z drugiej ręki i nie wiesz, czy ekran nie był wcześniej wymieniany. Zamienniki matryc są trwale zespolone z szybkami, przez co wymiana samej osłony po uszkodzeniu jest już niemożliwa. W sytuacji, gdy powyższe warunki nie zostały spełnione, jedyną drogą naprawy jest wymiana ekranu.

Gdzie wymienić zbitą szybkę?

Wiarygodny serwis Apple Wrocław sprawdzi stan Twojego telefonu zanim rozpocznie naprawę i nie obciąży Cię za to dodatkowymi kosztami. Od razu postaw na punkt napraw oferujący zarówno profesjonalną refabrykację frontowego panelu, jak i bezpłatną diagnostykę przedserwisową. Unikniesz wówczas płacenia z góry za naprawę, której być może nie da się przeprowadzić.

Na czym polega wymiana zbitej szybki w iPhone?

Wymiana zbitej szybki iPhone to w praktyce wisienka na torcie dla bardziej złożonej usługi. Podstawa to ostrożne odłączenie ekranu od korpusu, ostrożne usunięcie pękniętego szkła oraz kleju i wieloetapowe czyszczenie matrycy.

Dopiero na perfekcyjnie oczyszczony ekran w specjalnych warunkach nakłada się nową szybkę – dzięki temu pomiędzy warstwy nie przedostają się zanieczyszczenia i pęcherzyki powietrza.

Finalnie całość poddawana jest laminacji i łączona w specjalistycznej prasie tak, aby Twój iPhone pozostał odporny na pył i wodę.

Nieodzownym elementem naprawy musi być także kontrola działania matrycy na każdym z etapów realizacji usługi oraz po jej wykonaniu. Pamiętaj, że działanie sprzętu po refabrykacji musi zostać potwierdzone przez serwis Apple Wrocław pisemną gwarancją. Wybierz więc firmę, która zaoferuje najdłuższy okres. Świadczy to o pewności kompetencji serwisantów, dlatego też nie podejmuj decyzji o wyborze punktu napraw pochopnie i w nerwach.