Yasmin Levy rozpocznie Ethno Jazz Festival

  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]

  Urodzona w Jeruzalem w 1975, Yasmin Levy została wprowadzona w kulturę i zapoznała się ze śpiewem Ladino w bardzo młodym wieku. Jej ojciec był bardzo ważną osobistością w światku ludzi prowadzących badania i zajmujących się ochroną kultury żydowsko-hiszpanskiej, która pochodzi z XV wiecznej Hiszpanii. Do dziś Ladino pozostaje jedną z najbardziej przejmujących i romantyczych muzycznych tradycji.

  W swoim głębokim i przejmujących stylu spiewania, Yasmin zachowuje i wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziwdzictwa żydowsko-hiszpańskiego Ladino, łącząc je z andaluzyjskim Flamenco.
  Debiutancki album Yasmin – “Romance & Yasmin”, wywołał poruszenie wśród miłośników muzyki na całym świecie. Jej wcześniejszy album – “La Juderia” był połączeniem Ladino i jej unikalnego, emocjonalnego stylu i potwierdził jej pozycję jednej z najbardziej obiecujących gwiazd na scenie World Music.

  W 2006 roku Yasmin koncertowała w wielu krajach – Wielka Brytania, Kanada, Meksyk, Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Szwecja, Norwegia, Dania, Belgia i Litwa. w 2004 roku wystąpiła na wielu międzynarodowych festiwalach i podczas wielu wydarzeń kulturalnych – WOMAD w Singapurze, Forum Barcelona i na noworocznym koncercie BBC w Londynie. w 2005 roku zagrała trasę koncertowa w Europie i USA, w tym wystąpiła na londyńskim Ronnie Scott i na festiwalu WOMAD w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W listopadzie 2005 wystąpiła w najważniejszym muzycznym programie telewizyjnym w UK “Later with Jools Holland”, a w grudniu zakończyła rok debiutanckim wystąpieniem w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

  Yasmin od trzech lat co roku była nominowana do BBC World Music Awards.

  Bilety:
  I miejsca – 75 zł,
  II miejsca – 60 zł
  balkon – 50 zł
  bilety do nabycia na wrockfest.pl oraz ticketonline.pl