“Pociągiem szybciej!” – Przejad pociągiem po torach Wrocławia

  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]

  “Koalicja Wrocław: Wspólna Sprawa” już jutro zaprasza na darmową przejażdżkę pociągiem po wrocławskich torach. Przejażdżkę połączoną przede wszystkim z dyskusją nt. rozwiązań komunikacyjnych Wrocławia. Odjazd w sobotę o godzinie 10.49 z Dworca Głównego.

  W imieniu wrocławskich organizacji pozarządowych zrzeszonych w Koalicji „Wrocław: Wspólna Sprawa”, działających w ramach ogólnopolskiej akcji „Masz głos ,masz wybór” organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów, przekazujemy zaprodzenie dla wszystkich zainteresowanych na wycieczkę pociągiem na trasie wokół Wrocławia, która odbędzie się w dniu 11 października 2008 roku pod hasłem „Pociągiem szybciej”.

  W programie znajdziemy między innymi:

  • Prezentację tras kolejowych we Wrocławiu
  • Pokazanie probemów transportowych miasta
  • Pokazanie możliwości skrócenia czasu podróży
  • Kontynuowanie debaty publicznej
  • Konkurs wiedzy o kompetencjach samorządu gminnego
  • SAMoRZĄDŹ na WESOŁO – happening

  Celem przygotowanego przez organizatora przejazdu jest bezpośrednie pokazanie możliwości, jakie stwarza nam istniejąca sieć infrastruktury kolejowej do alternatywnych form komunikacji zbiorowej na terenie aglomeracji wrocławskiej.

  Podczas przejazdu przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy o samorządzie lokalnym. Konkurs skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych sprawami samorządu terytorialnego ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży.

  Organizatorzy zadbają także o odrobinę rozrywki – i zachęcają do uczestnictwa w happeningu, który będzie się odbywał w środkowym wagonie pociągu.

  W trakcie przejażdżki oraz bezpośrednio po niej będzie można porozmawiać z przedstawicielami organizacji zrzeszonych w Koalicji.

  koordynator działań Koalicji
  Ewa Klaudia Pietkiewicz
  W razie pytań kontakt pod numerem 501724191.

  Więcej informacji oraz szczegółowy program można znaleść pod adresem
  http://maszglos.pl