Indie – Portrety z innego świata

  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]

  Galeria Centrum Kultury AGORA zaprasza na wernisaż wystawy prezentującej fotografie Piotra Puzonia z niezwykłej wyprawy do północnych Indii.

  Autor – zapalony podróżnik – codzienne życie mieszkańców Indii ukazuje z perspektywy cierpliwego, cichego obserwatora. Prawdziwość emocji wzrusza i wciąga w świat nam nieznany i niewątpliwie egzotyczny. Świat pełen kontrastów, intrygujący i trochę niezrozumiały. Nędza i prostota egzystencji występuje obok niesamowitego bogactwa barw hinduskich sari. Radość miesza się ze smutkiem, samotność ze zgiełkiem ulic, zwyczajność przeplata się z orientalizmem. Indie w obiektywie Piotra Puzonia to kraj fascynujący, zarazem bliski i daleki. Jego fotografie ukazują wieloaspektowość życia Hindusów, ich pogodzenie z niełatwym przecież losem. A także, mimo wszystko- radość z życia, życia w zgodzie z tradycją i samym sobą. Spotkanie z kulturą dalekiego wschodu nie może pozostawić widza obojętnym, wręcz przeciwnie- portrety z innego świata magnetyzują swoją niezwykłością.
  Wydarzeniu towarzyszyć będzie projekcja zdjęć o tej samej tematyce, połączona z prelekcją fotografa dot. Indii z perspektywy podróżnika.

  Wystawa inauguruje indyjską tematykę zajęć feryjnych dla dzieci i młodzieży (19-23 stycznia, godz. 11.00-15.00).

  Piotr Puzoń pochodzi z Lublina. Fotografią interesuje się od lat 80 – eksperymentował wówczas z czernią i bielą. Po długiej przerwie, od półtora roku nie rozstaje się z aparatem. W 2008 roku wykonał dwa cykle zdjęć: w Indiach północnych (prace prezentowane w CK AGORA) oraz w Nepalu.

  Wernisaż: 15 stycznia (czwartek, godz. 18.00)
  Wystawa czynna do 27 stycznia, w godz. 10.00-17.00, wstęp wolny

  Źródło: CK Agora