Cristobal Repetto kolejną gwiazdą tegorocznego Ethno Jazz Festival

  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]

  Już 23 października w Dużym Studio Polskiego Radia przy. ul. Karkonoskiej wystąpi kolejna gwiazda tegorocznego Ethno Jazz Festival.

  Żaden debiut na scenie tango w ostatnich latach nie był tak interesujacy i magiczny jak płyta ‘Cristóbal Repetto’ Cristóbala Repetto. Repetto urodził się w 1979 dnia 9 lipca (święto narodowe i nazwa największej alei w Buenos Aires, która to jest najszerszą aleją na świecie i często wspominaną w tango). Dorastał otoczony muzykami, penas (miejscami, gdzie gra się tango i muzykę folkową) i miejskimi zabawami, gdzie szybko znalazł drogę, żeby dostać się na scenę i zaprezentować swoje zdolności wokalne.

  Repetto sam o sobie: “uczucie, które mnie ogarnia, kiedy widzę dzieciaki słuchające rocka, które doceniają tango lub weteranów tango, którzy doceniają to, co robię ja – jest nie do opisania. Prawda, to ja śpiewam, to jest mój głos, ale tu chodzi również o piosenki, które wychodzą poza tango i każdy może je docenić pomimo mrocznych elementów. Tutaj mogę zgodzić się z Adrianą Varela: tango to krańcowy heavy metal.”

  – Album zatytułowany jego imieniem i nazwiskiem zawiera tanga nagrywane od lat dwudziestych do sześćdziesiątych. Repetto mówi o swoich muzycznych korzeniach i wpływach: “słuchanie i słuchanie – tym właśnie jest moje życie. Dorastałem słuchając każdego gatunku muzyki. Od bardzo młodego wieku rodzice pokazywali mi szeroki wachlarz stylów muzycznych, muzykę Argentyny i muzykę świata. W ogromnej kolekcji mojej rodziny były płyty Mercedes Sosa, Tita Merello, Jorge Cafrune, Violeta Parra i Yupanqui. Później pojawili się León Gieco, Fito i Spinetta, a wraz z nimi moje pierwsze piosenki. Potem nadeszły candombes, Caetano i moje pierwsze zespoły. W końcu nadszedł czas na Corsini, Magaldi, piosenkarki i “Polaco” Goyeneche. Do dziś jest to muzyka, która mnie ekscytuje.

  Bilety:
  Cena wciąż jeszcze nie jest znana.