Anna Maria Jopek w Teatrze Polskim

  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]

  Centrum Sztuki IMPART zaprasza na koncert Anny Marii Jopek. Podczas koncertu usłyszymy kawałki z jej najnowszej płyty: “JO&CO”. Koncert odbedzie się w Teatrze Polskim.

  Nie istnieje w serwisach plotkarskich, bo ma inne zajęcie. Tylko w 2008 roku wystąpiła na legendarnej scenie Hollywood Bowl obok wielkiego Ivana Linsa pod batutą Vince’a Mendozy; zagrała serię europejskich koncertów; śpiewała w duecie z Bobby’m McFerrinem; przyjęła zaproszenie na koncerty z Chrisem Botti; przygotowała światową wersję słynnej płyty Pat Metheny & Anna Maria Jopek: Upojenie; odcisnęła dłonie w brązie między Stasysem a Krzysztofem Pendereckim; stworzyła muzykę do filmu animowanego i obdarowała fanów przejmującą, koncertową, Złotą w dniu premiery płytą Jo & Co, gdzie partnerują jej m.in. Richard Bona, Mino Cinelu i Dhafer Youssef.

  Wcześniej było dwanaście autorskich albumów, Platynowe i Złote Płyty, dwie nagrody Wiktora, cztery Fryderyki, Paszport Polityki, tytuł Jazzowej Wokalistki Roku Jazz Forum, Trójkowy Mateusz i prywatna nagroda Michela Legranda, wiele nadzwyczajnych wyróżnień środowiskowych między innymi od magazynów Elle czy Gala za „Najbardziej Stylową” lub „Najpiękniejszą Dziś” postać muzycznej sceny…
  Anna Maria Jopek komentuje to z charakterystyczną dla siebie skromnością i pokorą: „Największą nagrodą i zarazem największym wyzwaniem jest dla mnie sama muzyka. Ona stawia wciąż tak wiele pytań, na które do końca życia będę szukać odpowiedzi.”
  Wychowana w rodzinie muzycznej z korzeniami zapuszczonymi głęboko w tradycję polskiej sztuki ludowej, wykształcona w klasie fortepianu na Akademii Fryderyka Chopina w Warszawie, doświadczona w Manhattan School of Music w sekcji jazzowej sama podkreśla, że jej droga w muzyce rozwidla się na wiele ścieżek. „ Mam nadzieję, że w moich piosenkach gatunki się przenikają, uzupełniają, że być może któregoś dnia odnajdziemy własny język, ponad wszystkimi podziałami.”
  Zaczynała w 1997 roku od złożenia hołdu legendzie polskiej piosenki na płycie „Szeptem”. Nagrywała potem i występowała z wszystkimi najważniejszymi postaciami naszej różnorodnej muzycznej sceny: Z Jeremim Przyborą, Tomaszem Stańko, Markiem Grechutą, Januszem Olejniczakiem, Kayah, Grzegorzem Turnauem, Staszkiem Soyką, zespołem Perfect i Sweet Noise, z Leszkiem Możdżerem czy wielką Urszulą Dudziak.
  Śpiewała na festiwalu Warszawska Jesień i ze Skaldami w Carnegie Hall. Występowała prawie na całym świecie od USA i Kanady, przez całą Europę po Japonię. Pracowała w słynnym studiu Abbey Road i w Real World Petera Gabriela. W 2005 roku ukazał się w wielu krajach jej pierwszy anglojęzyczny album „Secret”. Jednocześnie tej samej jesieni pojawiła się całkowicie autorska płyta „Niebo”. Istotnie – sky is the limit – dla Anny Marii Jopek to jedynie niebo nad głową może być ograniczeniem. A i ono niekoniecznie. Raczej, jak się miało okazać – inspiracją. Wiosną 2007 roku firma Anna Maria Jopek Music wyprodukowała album „ID“, który zaledwie w miesiąc od premiery pokrył się platyną. „Ta płyta powstała z marzenia, by znaleźć się choćby na chwilę w obecności artystów, których podziwialiśmy przez całe życie. (…) Z dość – przyznajmy – śmiałej wizji aby stworzyć zespół jaki nie istniał nigdy wcześniej, jedynie w naszej zachłannej wyobraźni. Dla nich specjalnie napisaliśmy muzykę, która szuka wspólnego zbioru dla częstokroć tak odległych światów i wrażliwości.” – mówią Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński. Ten zespół to między innymi Branford Marsalis, Richard Bona, Oscar Castro Neves, Christian McBride, Manu Katche, Tord Gustavsen, Dhafer Youssef, Mino Cinelu. Nie do wiary.

  A wszystko w nielicznych przerwach między zajęciami jej synów. „Tak, dwaj niesforni chłopcy w surowej szkole muzycznej, opuszczeni przez chęć do nauki…“ – konkluduje AMJ.„Po takim codziennym doświadczeniu nie ma już wyzwań za trudnych, trasy zbyt wyczerpującej, nerwów, tremy nie do okiełznania. Zawsze dam radę.“

  Kiedy i gdzie:
  Niedziela 9 listopada 2008 o 19:00

  Bilety:
  Wyprzedane