Szukasz stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Odkąd samochód elektryczny zaczął zyskiwać na popularności, zaczęła się pojawiać konieczność regularnego odwiedzania stacji ładowania samochodów elektrycznych. Jeżeli odpowiadasz np. za to, aby znaleźć odpowiednią stację ładowania na użytek publiczny – jesteś w dobrym miejscu! Poniżej podpowiadamy czym się kierować podczas poszukiwań ładowarki do samochodu elektrycznego.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Co powinno wyróżniać stacje ładowania pojazdów elektrycznych?

Określenie oczekiwań to jeden z pierwszych etapów przed zakupem

Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Nie da się ukryć, że pojazd elektryczny pojawia się coraz częściej na naszych drogach. To z kolei spowodowało także pewne zmiany w samorządach – ustawa o paliwach alternatywnych i elektromobilności jednoznacznie wskazuje na konieczność rozmieszczenia w miastach określonej liczby stacji ładowania samochodów elektrycznych. Kluczowe jest to, aby wyróżniały się one niezawodnością. Często eksploatacja i wymagające warunki zewnętrzne sugerują już, aby takie punkty były wykonane z solidnych materiałów.

Co powinno cechować takie punkty ładowania?

Co powinno wyróżniać stacje ładowania pojazdów elektrycznych?

Kiedy uda się już zaplanować miejsca, w których mają się pojawić stacje ładowania samochodów elektrycznych – warto równolegle zacząć poszukiwania z dostawcą takich punktów. Kluczowe jest między innymi to, aby wykorzystywały one prąd stały. O ile w przypadku takich przydomowych stacji ładowania o wiele bardziej sprawdzi się prąd zmienny, tak sytuacja prezentuje się już totalnie inaczej w przypadku miejsc, do którego ma dostęp wiele osób. Istotne jest także to, aby takie stacje były wykonane z solidnych materiałów, dzięki temu będą cechować się odpornością na działanie zmiennych temperatur i niekorzystnych warunków zewnętrznych takich jak wiatr, śnieg czy ulewne deszcze.

Określenie oczekiwań to jeden z pierwszych etapów przed zakupem

Punktem wyjściowym powinno być zawsze nawiązanie kontaktu z przedstawicielem upatrzonego dostawcy. Podczas takiej wstępnej rozmowy uda się Wam wspólnie określić listę priorytetów i parametrów, jakie powinny wyróżniać taką stację. Dzięki temu dobranie odpowiednich propozycji będzie o wiele prostsze, a Ty będziesz mógł skupić się na porównaniu starannie wyselekcjonowanej listy ofert, które powinny spełnić Twoje potrzeby.

Pamiętaj przy tym, że stacja przeznaczona do użytku publicznego będzie odpowiednio droższa od przydomowej. Warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu budżetu na ten cel.