Czy warto wynajmować mieszkanie?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Posiadanie własnego miejsca na ziemi – domu lub mieszkania – jest bardzo ważne. Wiąże się z tym jednak odwieczny dylemat: co jest najkorzystniejszą opcją? Najczęściej zestawia się z sobą możliwości, jakie daje wynajem oraz zakup nieruchomości. Zastanówmy się nad tym, czy wynajęcie jest dobrym rozwiązaniem i jak znaleźć najlepszą opcję dla siebie.

  1. Czy wynajem mieszkań jest opłacalny?
  2. Mieszkania do wynajęcia – jakie warto wybrać?
  3. Dwu lub trzypokojowe mieszkanie Warszawa – gdzie znaleźć najlepsze mieszkania na wynajem?

Czy 2 lub 3-pokojowe mieszkanie opłaca się wynająć? Jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czy wynajem mieszkań jest opłacalny?

Obecnie wciąż panuje przekonanie, że najbardziej korzystną i słuszną opcją jest zakup mieszkania na własność. Oczywiście, to rozwiązanie ma wiele zalet, nie jest jednak obecnie jedynym, co warto brać pod uwagę. Przykładowo, wynajem mieszkania to szansa na uniknięcie wielu problemów, jakie wiążą się z zakupem. Przede wszystkim, w przypadku problematycznej okolicy czy sąsiadów, z którymi nie da się żyć w zgodzie można po prostu się wyprowadzić. Warto zwrócić uwagę także na fakt, że ceny wynajmu mieszkań, nawet jeśli nie są niskie, mogą dawać szansę znalezienia lokum w bardzo dobrej okolicy. Dzieje się tak, ponieważ osobę, która wynajmuje nie interesuje zdolność kredytowa, lecz regularne uiszczanie określonej opłaty. W związku z tym wynająć mieszkanie można nawet w sytuacji, kiedy niemożliwe jest wzięcie kredytu na zakup własnego kąta. Ponadto mieszkania do wynajęcia dają bardzo dużą swobodę i wolność. Można przecież dowolnie zmieniać pracę i zwiedzać świat, wyjeżdżać w długie podróże czy odkrywać nowe miejsca bez obaw, że pozostawione w kraju mieszkanie generuje straty lub puste niszczeje.

Mieszkania do wynajęcia – jakie warto wybrać?

Wybierając mieszkania do wynajęcia należy przede wszystkim zwrócić uwagę na liczbę pokoi. Jest to kluczowe dla wygodnego życia i zachowania komfortu. Jeśli chodzi o opcje do wynajęcia mieszkanie dwupokojowe może być dobrym rozwiązaniem na przykład dla singli lub dla par. Z kolei dla osób, które potrzebują większej przestrzeni oferowane jest do wynajęcia trzypokojowe mieszkanie. Dla tych, którzy chętnie zmieniają miejsce zamieszkania świetnym wyborem może być z góry urządzone mieszkanie, oczywiście najlepiej po generalnym remoncie usytuowane w dobrej lokalizacji. Warto zwrócić uwagę na bliskość komunikacji miejskiej i kluczowych punktów na mapie, takich jak sklepy spożywcze, park czy fryzjer. Dobrym wyborem może być także mieszkanie, które znajduje się w kameralnym budynku. Dzięki temu można będzie uniknąć nadmiernego zgiełku i prowadzić spokojne życie.

Dwu lub trzypokojowe mieszkanie Warszawa – gdzie znaleźć najlepsze mieszkania na wynajem?

Dobre, tanie mieszkania na wynajem można z łatwością znaleźć w Internecie. Istnieje bardzo wiele stron, które pozwalają na przeglądanie ofert i zapoznanie się z dostępnymi możliwościami. Korzystanie z Internetu podczas wybierania mieszkania jest korzystne z wielu powodów. Przede wszystkim, pozwala znacznie zaoszczędzić czas. Można przecież przejrzeć tysiące ofert bardzo szybko – nie trzeba jeździć w określone miejsca, aby zapoznać się z możliwościami wybranej nieruchomości. Ponadto dzięki zdjęciom można dokładnie określić, jak mieszkanie wygląda. Warto zauważyć, że obecnie nawet umowę najmu można podpisać w formie elektronicznej – jest to zatem naprawdę korzystne rozwiązanie.

Podsumowanie

Odpowiedź na pytanie, czy lepiej wynająć, czy kupić mieszkanie i z jakiego rynku powinno ono pochodzić, tak naprawdę nie jest prosta z jednej przyczyny. Wszystko zależy od osoby lub osób, które szukają odpowiedniego dla siebie rozwiązania. Największe znaczenie ma oczywiście zasobność portfela, ale oprócz tego, przede wszystkim liczy się sytuacja i plany na przyszłość. Jeśli chce się osiąść w danym miejscu na dłużej, rzeczywiście kupno będzie lepszą opcją. Jeśli jednak wiesz, że będziesz podróżować albo jeszcze nie wiesz gdzie chcesz zamieszkać, lubisz zmieniać pracę, czy zwyczajnie, chcesz próbować nowości, wybierz wynajem.

 

Wszystko zależy więc od perspektywy konkretnej osoby – choć teoretycznie wynajem może wydawać się nieodpowiedni finansowo, dla konkretnych osób korzyści pozafinansowe płynące z takie rozwiązania mogą być po prostu większe.