Badania krwi w domu Wrocław – jak skorzystać z usługi pobrania z dojazdem do pacjenta?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Usługa ALAB w domu we Wrocławiu pozwala regularnie monitorować zdrowie każdemu mieszkańcowi Wrocławia pomimo różnych przeciwności, jak m.in. ograniczenia w przemieszczaniu się, czy brak czasu na odwiedzenie Punktu Pobrań. Dowiedz się, jak wygląda pobranie krwi z dojazdem do pacjenta, jak skorzystać z usługi i jak prawidłowo przygotować się do pobrania krwi.

Jak umówić się na pobranie krwi w domu we Wrocławiu?

Jeśli chcesz zdecydować się na pobranie krwi w domu we Wrocławiu lub zamówić tę usługę dla kogoś ze swojej rodziny, odwiedź serwis internetowy ALAB w domu i wybierz zakładkę Wrocław. Wyświetli Ci się lista badań, które są możliwe do wykonania po pobraniu krwi w domu pacjenta. Aby zamówić badania, zadzwoń pod podany numer telefonu lub wypełnij formularz elektroniczny – podaj adres, termin oraz wskaż wybrane badania.

ALAB w domu Wrocław – jak przebiega usługa badania krwi z dojazdem do pacjenta?

W umówionym terminie zjawi się u Ciebie wykwalifikowany personel medyczny. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi i niezbędnym środkom bezpieczeństwa możliwe będzie stworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków do pobrania krwi. Po pobraniu krwi, próbki zostaną przetransportowane do laboratorium diagnostycznego. Badanie można opłacić u pielęgniarki kartą lub gotówką w czasie wizyty w domu pacjenta.

Kto może skorzystać z badań w domu we Wrocławiu?

Pobranie krwi z dojazdem do pacjenta we Wrocławiu to usługa skierowana do wszystkich mieszkańców Wrocławia, którzy z dowolnych przyczyn preferują oddanie krwi do badań laboratoryjnych w komfortowych warunkach w domu. Wykonanie badań z dojazdem do pacjenta może okazać się szczególnie wygodnym rozwiązaniem dla osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych, które mogą mieć problem z samodzielnym dostaniem się do Punktu Pobrań. Innym problemem, przez który wiele osób może zaniedbywać badania, jest nadmiar obowiązków.

Szczególną grupą pacjentów, dla których badania w domu mogą okazać najbardziej komfortowym sposobem monitorowania zdrowia, są małe dzieci, dla których wizyty w punktach medycznych często wiążą się z dużym stresem. Należy jednak pamiętać, że w ramach usługi ALAB w domu badania w domu wykonywane są u dzieci od 5. roku życia, natomiast w przypadku młodszych pacjentów zalecane są wizyty w punktach pediatrycznych.

Pobranie krwi w domu Wrocław – prawidłowe przygotowanie do badania

Warunkiem uzyskania wiarygodnych wyników badań jest odpowiednie przygotowanie pacjenta do pobrania materiału.

Ogólne zalecenia mówią o tym, że:

  • do badania krwi należy przystąpić na czczo, 8–12 godzin od ostatniego posiłku (rano przed badaniem można wypić 1 szklankę wody niegazowanej);
  • optymalną porą na wykonanie badania są godziny między 7 a 9 rano, a do badania należy przystąpić po całonocnym wypoczynku;
  • w okresie 2–3 dni przed badaniem należy zrezygnować ze spożywania alkoholu i zażywania innych używek;
  • pobranie krwi powinno być wykonane przed przyjęciem przez pacjenta porannej porcji leków, chyba że lekarz zalecił inaczej;
  • 15 minut bezpośrednio przed badaniem pacjent powinien zrelaksować się w pozycji siedzącej.

Próbki kału i moczu należy uprzednio przygotować w specjalnych pojemnikach, które można kupić w każdej aptece, i przekazać je personelowi medycznemu w czasie wizyty w domu pacjenta. W przypadku wydania przez lekarza specjalnych zaleceń dotyczących przygotowania do pobrania krwi, należy poinformować o tym pielęgniarkę przed przystąpieniem do pobrania.