Akupunktura jako metoda łagodzenia bólu. Profesjonalne podejście Fizjoterapeutów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ból jako objaw może towarzyszyć chorobom lub być następstwem odniesionego urazu. Życie z długotrwałym lub powracającym bólem jest trudne. Uniemożliwia on wykonywanie wielu czynności i cieszenie się z życia. Właśnie dlatego warto poszukać skutecznych sposobów na złagodzenie lub wyleczenie bólu. Wśród nich znajduje się akupunktura. To alternatywna metoda, którą stosują specjaliści z gabinetu Fizjoterapii Brusiłowicz we Wrocławiu. Sprawdź, na czym to polega.

Czym jest akupunktura?

Akupunktura to metoda medyczna wywodząca się z Chin. W dużym skrócie polega ona na nakłuwaniu punktów akupunkturowych w ciele człowieka. W tym celu wykorzystuje się cieniutkie igiełki. Zabieg ten wpływa na stymulację organizmu w zakresie właściwości samoleczniczych. Oznacza to, że dzięki akupunkturze organizm jeszcze szybciej zwalcza różnego rodzaju schorzenia, rany czy też łagodzi ból. Za przeprowadzenie zabiegu powinien odpowiadać doświadczony specjalista, który zagwarantuje wysokie bezpieczeństwo stosowania tej metody medycznej. 

Akupunktura jako alternatywny sposób na łagodzenie dolegliwości bólowych 

Świadomość społeczna w zakresie korzystnego działania akupunktury wzrasta. Widać to zwłaszcza w ostatnich latach, gdy pacjenci poszukują alternatyw dla przyjmowania środków farmakologicznych lub szukają sposobów na zwiększenie skuteczności prowadzonej terapii. Obecnie akupunktura wykorzystywana jest m.in. w: łagodzeniu bólu (w tym ostrego i przewlekłego), stymulowaniu działania układu immunologicznego i redukcji stanów zapalnych. To alternatywny sposób na poprawienie komfortu swojego codziennego życia bez konieczności przyjmowania silnych środków przeciwbólowych. Akupunktura może być stosowana zarówno jako metoda główna, jak i jako wsparcie w leczeniu farmakologicznym. 

Czy akupunktura jest bezpieczna?

Odpowiednio przeprowadzony zabieg akupunktury jest w stu procentach bezpieczny dla pacjenta. Choć w jego ciało wbija się nawet kilkanaście cieniutkich igiełek, to jednak nie powoduje to dodatkowego bólu ani uczucia silnego dyskomfortu. Miejsca po ukłuciach goją się bardzo szybko. O możliwości zastosowania akupunktury u danego pacjenta decyduje specjalista. Jest to związane z tym, że zakazane jest wykonywanie tego zabiegu m.in. u pacjentów z: 

  • wszczepionym rozrusznikiem serca (elektrostymulacja);
  • aktywną gruźlicą;
  • zapaleniem otrzewnej;
  • znacznym wyniszczeniem organizmu;
  • hemofilią;
  • uogólnionymi chorobami skórnymi.

Szukasz wysokiej jakości fizjoterapeuty we Wrocławiu lub okolicach? Koniecznie sprawdź ofertę przygotowaną w gabinecie Fizjoterapii Brusiłowicz. Placówka medyczna została założona przez doświadczonego fizjoterapeutę Radosława Brusiłowicza. Przygotował on dedykowaną ofertę zabiegów, która obejmuje m.in.: akupunkturę, rehabilitację, fizjoterapię pooperacyjną i ortopedyczną, fizjoterapię powypadkową, kinesiotaping i wiele więcej. Zadbaj o swoje zdrowie i zaufaj profesjonalistom. Zachęcamy do skorzystania z usług Fizjoterapii Brusiłowicz we Wrocławiu.