We Wrocławiu odbędzie się marsz gejów i lesbijek

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Ubiegłoroczna manifestacja przedstawicieli obydwu środowisk zakończyła się akcją policji fot. Patryk Ciechanowski-Mirek

Jednym z ważniejszych punktów odbywającej się w tym tygodniu VII edycji festiwalu przeciwko wykluczeniom pod hasłem “Lesbijki, geje i przyjaciele” ma być pierwszy wrocławski marsz gejów i lesbijek.

Organizatorzy imprezy szacują, że na pierwszej tego typu paradzie organizowanej we Wrocławiu może pojawić się około 200 osób. W przeciwieństwie do kojarzącej się z tego typu marszami berlińskiej Love Parade, w stolicy Dolnego Śląska nie ujrzymy kolorowych platform -nie usłyszymy też głośnej muzyki. Manifestanci postawią raczej na cześć merytoryczną. Marsz ma na celu zwrócenie uwagi na problemy homoseksualistów w naszym kraju oraz publicznie poparcie inicjatywy wprowadzenia ustawy O Związkach Partnerskich.

Swój udział w marszu zapowiedzieli między innymi: Koło Naukowe Queer Studies, Queerpunkowa Grupa Sister To Sister, Kampania Przeciw Homofobii Wrocław oraz Naczelny Antyfacet RP.  Oprócz nich swoją obecność w marszu (a raczej kontrmanifestacji) również zapowiadają liczne środowiska prawicowe.

Marsz ma ruszyć z Placu Uniwersyteckiego w sobotę o godzinie 14. Trasa, którą przejdą manifestanci została utajniona w obawie przed kontrmanifestacjami. Jednak jak się dowiedzieliśmy, godzinę wcześniej czyli o godz. 13 na ul. Świdnickiej ma się odbyć kontrmanifestacja ze strony nacjonalistów.