„Powódź” na południu wrocławia!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wczoraj wieczorem doszło do awarii jednej z głównych rur wodociągowych na południu Wrocławia

W związku z wymianą magistrali wodociągowej w okolicach Al. Wiśniowej i skrzyżowania Powstańców Śląskich z Hallera były przeprowadzane testy wymienionego odcinka rury. Około godziny 19 jedna z zasuw, znajdująca się przy ul. Ślężnej nie wytrzymała ciśnienia wody i pękła. Ponieważ średnica rur jest w tym miejscu duża, ulica została zalana sporą ilością wody -powstała w wyniku tego “kałuża” miała wymiary 4 (szerokość ulicy) na 180m a jej głębokość miejscami sięgała blisko pół metra!
Ruch na ul. Ślężnej został wstrzymany przez policję około godziny 20 i dopiero wtedy straż pożarna oraz pracownicy MPWiK przystąpili do naprawy uszkodzonej rury. Ruch na zamkniętym odcinku jezdni tak jak i pełne ciśnienie w rurach powrócił około godziny 23.

Planowane przerwy w dostawie wody:
Z powodu prac na sieci wodociągowej w dniu 30.03-1.04-2009 w godzinach 8:00-14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicy: Kuropatwia, Królewiecka, Jerzmanowska, Kmicica.
Z powodu prac na sieci wodociągowej w dniu 31-03-2009 w godzinach 8:00-14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicy Przyjaźni 4-8.