Policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę – za nic miał zakaz

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 30 – latka kierującego samochodem osobowym w centrum miasta. W jego organizmie było ponad promil alkoholu. Jak się okazało kierował pojazdem podczas trwania sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto, by zatuszować całą sprawę chciał wręczyć policjantom łapówkę w wysokości 2000 złotych.

25 listopada o godzinie 3.30 policjanci Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, patrolujący centrum miasta, zauważyli samochód marki Ford Mondeo, którego kierujący wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Podczas rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu. Nie był to koniec wyczynów 30 – latka. Okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy i kieruje pojazdem w czasie obowiązywania sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna chcąc uniknąć kary zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 2000 złotych.

Za tego typu przestępstwo -niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: Materiały prasowe Policji