Policja zatrzymała “dentystów”

0
4
[Głosów: 0   Average: 0/5]

Policjanci zatrzymali podejrzanych o nielegalne praktyki stomatologiczne. Za tego typu czyn grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do roku czasu.

Policjanci z Kątów Wrocławskich wraz z wałbrzyskimi Strażnikami Granicznymi zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, podejrzewanych o nielegalne praktyki stomatologiczne w jednej z miejscowości leżącej na terenie gminy Mietków. Mężczyźni ci nie zgłosili do Dolnośląskiej Izby Lekarskiej wniosku o prawo do wykonywania zawodu lekarza. 29 wraz z 41 – latkiem świadczyli usługi stomatologiczne przeważnie lokalnym mieszkańcom, jednak przyjeżdżali do nich klienci z pobliskiej Świdnicy. Za swoje usługi pobierali wynagrodzenie bardzo konkurencyjne w stosunku do polskich cen. Jak dotychczas funkcjonariusze ustalili, że od marca 2008 roku do chwili zatrzymania z ich usług skorzystało w ten sposób kilkudziesięciu klientów. Do prowadzenia swojej działalności, podejrzani używali sprzętu medycznego przywiezionego z Ukrainy.
Policja prowadzi teraz czynności mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tej sprawy.

Za osiąganie korzyści majątkowych ze świadczeń zdrowotnych w zakresie stomatologii, bez wymaganych uprawnień grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do roku włącznie.

Źródło: Materiały prasowe dolnośląskiej policji