Jaromir Nohavica w Polskim Radiu Wrocław

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Kim jest Jaromír Nohavica wiedzą chyba wszyscy – Ten czeski bard, porównywany jest często do Bułata Okudżawy, Włodzimierz Wysockiego czy nawet Leonarda Cohena. Nie bez przyczyny – napisał ponad 400 piosenek, o diametralnie różnym charakterze. Są wśród nich pełne zadumy ballady jak i wesołe, rubaszne pieśni. Jaromir Nohavica wystąpi już 28 listopada w sali koncertowej PRW.

Początkowo tworzył teksty dla innych – dopiero w 1982 za namową przyjaciół zaczął wykonywać swoje utwory – i od tej pory jego popularność na całym świecie stale wzrasta.

Poza własnym krajem, sporą popularnością jego twórczość cieszy się i u nas, w Polsce, gdzie systematycznie przyjeżdża od ponad 10 lat. Na twórczość Nohavicy, niewątpliwy wpływ miało miasto w którym mieszkał, miasto leżące na pograniczu kultur mieszających się na terenie Śląska Cieszyńskiego. Niewątpliwą ciekawostką jest to, że artysta, mimo iż twierdzi że nigdy się nie uczył języka polskiego, może się poszczycić tym, że włada nim biegle – swobodnie rozmawia oraz konferansjonuje po polsku własne koncerty.

Gdzie i kiedy
Sala Koncertowa Polskiego Radia Wrocław, ul. Karkonoska 110
28.11.08 godz.20.00

Bilety:
100 zł – I miejsca,
80 zł – II miejsca,
60zł – balkon.