Opłaty za przejazd AOW: Wrocławianie protestują na Facebooku

Zrzut ekranu profilu "Wrocław przeciw płatnej obwodnicy" w portalu Facebook.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Zrzut ekranu profilu "Wrocław przeciw płatnej obwodnicy" w portalu Facebook.

“Wrocław przeciw płatnej obwodnicy” to nazwa strony w serwisie społecznościowym Facebook na której mieszkańcy Wrocławia mogą wyrazić swoje niezadowolenie w związku z opłatami za przejazd Autostradową Obwodnicą Wrocławia.  Do poparcia protestu na swoim profilu zaprasza prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, sporych rozmiarów baner promujący akcję pojawił się także na stronie magistratu.

Facebookowa akcja jest odpowiedzią na projekt rozporządzenia regulującego kwestię opłat za przejazdy autostradowymi obwodnicami (m.in. AOW). Wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków PO za przejazd Autostradową Obwodnicą Wrocławia w większości przypadków trzeba będzie zapłacić. Z opłat zwolnione będą jedynie samochody do 3,5t oraz motocykle, które wjadą i zjadą z autostrady w obrębie miasta. Kierowcy, którzy będą chcieli wjechać do Wrocławia przez AOW zapłacą, a tranzyt przejeżdżający przez miasto opłatę uiści nawet dwa razy (na początku i końcu drogi).

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz rozwiązanie ministra Cezarego Grabarczyka nazwał nielogicznym i zaapelował do ministra i premiera aby przyjrzeli się proponowanym zapisom szkodliwym nie tylko dla Wrocławia.

Krytyczne uwagi na temat decyzji ministra infrastruktury pojawiają się nie tylko ze strony prezydenta, przeciwni wprowadzeniu opłat są działacze wrocławskiego PiS. Na swojej stronie zaprotestował także Michał Jaros, poseł PO z Wrocławia. AOW powinna być bezpłatna  Chciałbym wszystkich zapewnić, że jestem przeciwny opłatom na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. To kluczowa inwestycja dla miasta i regionu. Nie możemy sobie pozwolić, by wyłożone z naszej wspólnej kieszeni 3,5 mld złotych marnowało swój potencjał – czytamy na stronie posła.