Manifestacja w rocznicę stanu wojennego. [foto]

Manifestacja w 29. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Fot. Patryk Ciechanowski-Mirek
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia, na wrocławskim Rynku zebrała się grupa ludzi z pochodniami manifestująca antykomunistyczne poglądy.

Tuż po godz. 20 uczestnicy manifestacji wyruszyli spod pręgierza, okrążyli rynek i udali się pod mieszczącą się na pl. Solnym siedzibę wrocławskiego oddziału Gazety Wyborczej, gdzie wygłosili swoje hasła.  Podczas przemarszu skandowane były hasła takie jak “raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę”, “Norymberga dla komuny” czy “Znajdzie się cela na Jaruzela”. Uczestniczący w manifestacji nacjonaliści, kibice piłkarskiego “Śląska” oraz Sparty Wrocław w 29. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, domagali się m.in ukarania generała Jaruzelskiego. Pod koniec manifestacji pojawił się Kornel Morawiecki – znany działacz, założyciel “Solidarności Walczącej” i wygłosił krótkie przemówienie.

Demonstranci nieśli transparenty z hasłami takimi jak: “Norymberga dla komuny” czy  “Znajdzie się cela na Jaruzela”. W manifestacji wg różnych źródeł uczestniczyło od 150 do 200 osób.

Fot. Patryk Ciechanowski, Mariusz L.