Magistrat zaprasza Wrocławian do dyskusji o ekologii

1
10
Wrocławski magistrat chce dyskutować z mieszkańcami przez Facebooka
screenshot profilu na Facebooku
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Wrocławski magistrat chce dyskutować z mieszkańcami przez Facebooka
Zrzut ekranu profilu "Wrocław dla klimatu" w portalu Facebook.

Wrocławski magistrat do komunikacji z mieszkańcami postanowił wykorzystać popularny serwis społecznościowy. Na specjalnym profilu w portalu Facebook urzędnicy proszą Wrocławian o zgłaszanie pomysłów i opinii mających na celu poprawić poziom ekologiczny miasta.

Podczas konsultacji społecznych na Facebooku omówione mają zostać 4 tematy. Pierwszy na tapetę poszedł transport. Do 23 grudnia wrocławski magistrat czeka na pomysły mające na celu usprawnienie komunikacji. Urzędnicy pytają mieszkańców Wrocławia, jakie konkretne zmiany w komunikacji miejskiej spowodowałyby, że korzystaliby z niej częściej? Są też pytania o ekologiczne taksówki, wspólne podróżowanie czy ruch rowerowy. Na zadane tematy podyskutować może każdy, wystarczy odwiedzić zakładkę “Dyskusje” w facebookowym profilu “Wrocław dla klimatu“.

W kolejnych tygodniach omówione mają zostać tematy “zieleń, woda, powietrze”, odpadów oraz miejskich budynków. Społeczne konsultacje w mediach społecznościowych są jednym z elementów projektu “Wrocław dla klimatu” mającego na celu przeobrażenie Wrocławia w najbardziej zielone i przyjazne miasto w Europie Środkowej, skupiając się na podniesieniu atrakcyjności miasta pod względem jakości życia lokalnej społeczności. W ramach projektu ma zostać omówionych osiem obszarów tematycznych: transport, ciepłownictwo, budynki, energetyka, woda, odpady, zieleń oraz powietrze.

1 KOMENTARZ

  1. Jak usprawnić komunikację w mieście – nie pomogą żadne projekty na papierku i konsultacje oraz wypowiedzi wrocławian ! Dlatego nie pomogą bo Wrocław w rankingu najbardziej zakorkowanych miast Europy zajął trzecie miejsce i to jest przyczyna realna i logiczna . O tym zapomnieli decydenci i wynajęci ankieterzy . Po co tracić pieniądze na firmę przeprowadzającą ankiety w celu analizy danych skoro przyczyna zakorkowania miasta jest wiadoma i na cito nie do usunięcia . Aby usprawnić komunikację miejską trzeba byłoby wprowadzić helikoptery i zrobić lądowiska ale to jest pomysł raczej z filmu s.f. . Można też odstrzelić połowę kierowców samochodów osobowych i w ten czas odkorkuje się miasto ale to abstrakcja szczególnie dla tych co lubią thrillery .Można też siłą zmusić samochodziarzy do korzystania z komunikacji ale to jest pomysł radykalny i dyktatorski z piekła rodem. Na końcu tym co zlecają tego typu ankiety i badania zalecam nie bujać w obłokach lub wylać sobie kubeł zimnej wody na głowę aby patrzeć realniej i logiczniej a jak to nie wystarczy to udać się do psychiatry .
    Realnie i logicznie myśląc to : 1) ankiety i konsultacje – nie odkorkują miasta ! 2) a za ankietę trzeba zapłacić ! 3) brak korków usprawni komunikację a nie ankieta !

Comments are closed.