Magistrat zaprasza Wrocławian do dyskusji o ekologii

Wrocławski magistrat chce dyskutować z mieszkańcami przez Facebooka
screenshot profilu na Facebooku
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Wrocławski magistrat chce dyskutować z mieszkańcami przez Facebooka
Zrzut ekranu profilu "Wrocław dla klimatu" w portalu Facebook.

Wrocławski magistrat do komunikacji z mieszkańcami postanowił wykorzystać popularny serwis społecznościowy. Na specjalnym profilu w portalu Facebook urzędnicy proszą Wrocławian o zgłaszanie pomysłów i opinii mających na celu poprawić poziom ekologiczny miasta.

Podczas konsultacji społecznych na Facebooku omówione mają zostać 4 tematy. Pierwszy na tapetę poszedł transport. Do 23 grudnia wrocławski magistrat czeka na pomysły mające na celu usprawnienie komunikacji. Urzędnicy pytają mieszkańców Wrocławia, jakie konkretne zmiany w komunikacji miejskiej spowodowałyby, że korzystaliby z niej częściej? Są też pytania o ekologiczne taksówki, wspólne podróżowanie czy ruch rowerowy. Na zadane tematy podyskutować może każdy, wystarczy odwiedzić zakładkę “Dyskusje” w facebookowym profilu “Wrocław dla klimatu“.

W kolejnych tygodniach omówione mają zostać tematy “zieleń, woda, powietrze”, odpadów oraz miejskich budynków. Społeczne konsultacje w mediach społecznościowych są jednym z elementów projektu “Wrocław dla klimatu” mającego na celu przeobrażenie Wrocławia w najbardziej zielone i przyjazne miasto w Europie Środkowej, skupiając się na podniesieniu atrakcyjności miasta pod względem jakości życia lokalnej społeczności. W ramach projektu ma zostać omówionych osiem obszarów tematycznych: transport, ciepłownictwo, budynki, energetyka, woda, odpady, zieleń oraz powietrze.