Relaks we dwoje koło Wrocławia

zamek uroczysko siedmiu stawów
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Okolice Wrocławia to świetny wybór na relaks we dwoje, jeżeli szukamy spokojnych miejsc w pobliżu natury. Liczne atrakcje turystyczne oraz luksusowe ośrodki hotelowe, sprawią, że zapamiętamy Dolny Śląsk na zawsze. Sprawdź, gdzie warto się zatrzymać i jakie miejsca odwiedzić na Dolnym Śląsku.

Relaks i wypoczynek w SPA

Decydując się na relaks we dwoje, okolice Wrocławia są jednymi z najlepszych w Polsce. Oprócz dużych ośrodków miejskich, jakim jest sama stolica województwa dolnośląskiego, istnieje sporo innych miejsc, których głównym walorem jest bliskość z naturą. To właśnie dlatego w okolicach Wrocławia powstało wiele ośrodków SPA, które cieszą się dużą popularnością. Sąsiedztwo z lasami, malowniczymi jeziorami i łąkami, pozwala wyciszyć się i odciąć od zgiełku codzienności.

Szukając odpowiedniego miejsca noclegowe, warto postawić na Uroczysko 7 stawów – hotel SPA na Dolnym Śląsku, który zapewni dostęp do strefy wellness oraz zabiegów i masaży. Można z nich skorzystać po wyczerpującym zwiedzaniu okolicy. Nawet krótki, weekendowy pobyt w takim miejscu pozwoli połączyć aktywny wypoczynek ze zdrowym relaksem.

Poznaj okolice

Co robić poza pobytem w hotelu? Okolice Wrocławia słyną z wielu zabytków. To m.in. historyczne zamki. Jednym z najbardziej charakterystycznych budowli tego typu jest zamek Czocha w miejscowości Sucha. Zachwyca nie tylko swoją skalą, ale również świetnie zachowaną atmosferą średniowiecznej budowli. Zamek cieszy się szczególną popularnością wśród pasjonatów Harry’ego Pottera. Fani książkowego czarodzieja przyjeżdżają tutaj tłumnie w każdym roku, traktując to miejsce jak polski Hogwart.

Oprócz budowli Czocha, warto odwiedzić zabytkowe opactwo cystersów w Lubiążu. Znane jest ono ze swojej olbrzymiej skali i pięknego barokowego kunsztu. Zakonny klasztor jest jedną z największy budowli tego typu na świecie. Nie można jej pominąć podróżując turystycznym szlakiem Dolnego Śląska.

Piękno miejscowej natury

Okolice Wrocławia mogą także pochwalić się piękną przyrodą. Dla wielbicieli sportów wodnych są zalecane takie kąpieliska jak Glinianki. Można tam nie tylko spróbować flyboardu, ale wypocząć z przyjaciółmi i spędzić aktywnie czas. A czas można spędzić także na rolkach. W tym celu warto zajrzeć na gdzie na rolki we wrocławiu oraz na dolnym śląsku. Można też kupić panorama racławicka bilety online.

Ponadto przebywając na Dolnym Śląsku mamy także możliwość zwiedzania pobliskich gór. Wybór jest niemały. Wielbiciele górskich wędrówek będą zachwyceni położonymi blisko Kotliny Kłodzkiej Górami Stołowymi. Jeżeli zaś szukamy miejsca na górskie wędrówki, możemy wybrać się w Góry Izerskie, gdzie mamy możliwość rozkoszowania się pięknem natury. Zamki, góry i hotele ze strefami SPA w okolicach Wrocławia są jednymi z wielu powodów, dla których warto wybrać się na Dolny Śląsk.