Impel Gwardia rozpoczyna sezon w PlusLidze Kobiet

fotografia ilustracyjna / fot. alex.ch/flickr/cc-by-2.0
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Kibice żeńskiej siatkówki na ten moment czekali dłużej niż zwykle – ruszyły najbardziej prestiżowe polskie rozgrywki – PlusLiga Kobiet. Wczoraj na inaugurację beniaminek z Rumi podejmował zespół mistrza Polski BKS Bielsko-Biała. Dziś w Dąbrowie Górniczej sezon rozpoczną siatkarki Impel Gwardii Wrocław.

Wrocławski zespół na inaugurację podobnie jak w zeszłym roku zagra z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Ubiegłoroczny bilans spotkań z zespołem z zagłębia wypada na plus dla podopiecznych Rafała Błaszczyka. W ubiegłym sezonie Wrocławianki dwukrotnie spotykały się z Dąbrową i mimo iż nie były faworytkami dwukrotnie z konfrontacji wychodziły zwycięsko.

Klub z Dąbrowy Górniczej to brązowy medalista z zeszłego roku, w tym sezonie raczej nie ma szans na poprawienie wyniku, gdyż dwa pierwsze zespoły w czasie przerwy poczyniły duże wzmocnienia, a do gry o medal włączył się klub pomorza, który posiada rekordowy (jak na ligę kobiet) budżet.

Dolnośląskim jedynakiem w rozgrywkach PlusLigi Kobiet jest Impel Gwardia Wrocław. Klub z Krupniczej, także nie przespał okresu przygotowawczego. W lecie do Wrocławia trafiły m.in. brązowa medalistka ME Anna Witczak, multi-medalistka MP Katarzyna Jaszewska oraz srebrna medalistka MP z 2003 roku Ewa Matyjaszek. Sporym sukcesem dla wrocławskiego klubu było pozyskanie młodej, ale bardzo utalentowanej środkowej – Mai Tokarskiej, która ma już za sobą pierwsze kroki w kadrze narodowej. Dzięki dobrej współpracy ze sponsorem tytularnym działacze Impel Gwardii zdołali także zatrzymać w składzie najlepsze zawodniczki z ubiegłego sezonu a wśród nich 20-letnią Joannę Wołosz, która reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w Japonii. Kontrakty z Gwardią przedłużyły także Bogumiła Barańska, Monika Czypiruk oraz Katarzyna Mroczkowska.

Realnie rzecz biorąc wzmocniona Impel Gwardia Wrocław powinna zapewnić sobie pewne miejsce w środku tabeli i nie martwić się o wejście do fazy play off, jak miało to miejsce w ubiegłym sezonie (Wrocławianki zapewniły sobie awans do fazy pucharowej dopiero w ostatnim meczu z Centrostalem Bydgoszcz). Sponsorzy i działacze idą jednak o krok dalej. Józef Biegaj – prezes spółki Impel umieścił Gwardię w “drugiej trójce” naszej ligi i stwierdził, że oczekuje od zespołu miejsca tuż za podium. A jak to będzie w rzeczywistości dowiemy się za mniej więcej pół roku.

Pierwszy mecz Impel Gwardii Wrocław już dziś o godz. 18:00 w Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej. Przed własną publicznością Gwardzistki zaprezentują się już w przyszłym tygodniu, kiedy to podejmą Organikę Budowlanych Łódź.