Śląsk drugi na turnieju piłki halowej Amber Cup

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Piłkarze Śląska Wrocław zajęli drugie miejsce w turnieju piłki halowej Amber Cup w Słupsku. Wrocławianie w finale zmierzyli się z Lechią Gdańsk i zremisowali 1:1. W rzutach karnych lepsi okazali się gracze z pomorza. Zawodnicy Śląska brylowali jednak w klasyfikacjach indywidualnych. Najlepszym strzelcem turnieju został Remigiusz Jezierski, zaś Wojciech Kaczmarek zgarnął nagrodę dla najlepszego bramkarza. Co ciekawe wszyscy piłkarze Śląska grający w polu chociaż raz trafiali do bramki przeciwnika.

W meczu półfinałowym Wrocławianie pokonali drużynę Forcars Słupsk 7:1. W fazie grupowej Śląsk wygrał z Gryfem Słupsk 6:3 i zanotował dwa remisy 2:2 z byłymi zawodnikami Wisły Kraków oraz 3:3 z FC Lambada – ekipą prowadzoną przez dziennikarza sportowego Matusza Borka.

Śląsk Wrocław: Kaczmarek, Socha, Abramowicz, Mila, Gancarczyk, Ćwielong, Sobota, Mila, Jezierski. Trener: Paweł Barylski.

Podopieczni Oresta Lenczyka oficjalne przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną w najbliższy poniedziałek (10 stycznia). Tydzień później piłkarze wyjadą do Spały na pierwszy obóz po którym czeka ich seria spotkań towarzyskich z zespołami czeskimi i polskimi.