Loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu – pomysł na udany upominek!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Szukasz takiego pomysłu na prezent, który będzie mógł pozostawić po sobie niesamowite wspomnienia? Zamiast upominkowej klasyki podaruj przeżycia, które zapiszą się w pamięci obdarowanej osoby na długi czas. Tunel aerodynamiczny to kapitalna propozycja dla każdego, kto chciałby przeżyć niesamowitą przygodę. Będą również wspaniałym pomysłem na prezent na różne okazje!

 

Czym jest tunel aerodynamiczny?

Konstrukcja taka jak tunel aerodynamiczny najczęściej jest kojarzona z samolotami czy samochodami, które poddawane są badaniom aerodynamiki. Jednak posiada ona jeszcze jedno zastosowanie.

Pionowy tunel aerodynamiczny to konstrukcja, która stworzona została po to, aby służyć jako symulator swobodnego spadania. Znajdujące się w niej duże wentylatory mogą rozpędzić powietrze do prędkości nawet 300 km/h, co pozwala na uzyskanie efektu lotu w przestworzach.

Osoba, która znajduje się wewnątrz tunelu aerodynamicznego, utrzymywana jest w powietrzu przez ukierunkowany wiatr – pionowy słup powietrza. Poprzez odpowiedni ruch ciałem może ona wykonywać wewnątrz tunelu rozmaite ewolucje.

Przez długi czas tunele aerodynamiczne nie były dostępne dla osób postronnych i używano ich głównie jako wsparcie w treningach spadochronowych. Teraz jednak otworzyły one drzwi także dla wszystkich zainteresowanych taką rozrywką. To możliwe także we Wrocławiu!

 

Jak lata się w tunelach aerodynamicznych?

Loty w tunelach aerodynamicznych to wspaniałe przeżycie, które potrafi na długi czas pozostać w pamięci. Wielu osobom podoba się na tyle, że wykupują potem kolejne loty, a także decydują się na skoki spadochronowe.

Pierwszym krokiem, aby wziąć udział w locie, jest rezerwacja terminu w aerotunelu. Można zrobić to on-line, bezpośrednio na stronach internetowych tych ośrodków. Wskazujemy na najbardziej interesujący nas termin i potwierdzamy go zapłatą szybkim przelewem.

W wyznaczonym dniu, po przybyciu na miejsce, podpisujemy dokumenty i otrzymujemy do dyspozycji specjalny strój, kask i zatyczki do uszu. Potem uczestnicy lotu zapisani na konkretną godzinę biorą udział w krótkim instruktażu, podczas którego dowiadują się, jak należy postępować podczas lotu.

Gdy wszyscy są już przyszykowani, wtedy mogą wejść do przedsionka tunelu aerodynamicznego. Potem instruktor wchodzi z każdą osobą do tunelu – nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo, ponieważ instruktor stale nad wszystkim czuwa. Uczy, jak utrzymywać się w powietrzu, wykonywać różne pozycje, a także razem z uczestnikiem bierze udział w zapierających dech w piersiach ewolucjach.

Całkowity czas trwania lotu w tunelu aerodynamicznym to 3 minuty dzielone na dwa loty po 1,5 minuty. Można zdecydować się także na wykupienie ich wielokrotności.

 

Zarezerwuj lot w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu już teraz!

Chcesz podarować lot bliskiej osobie, a może samodzielnie wziąć w nim udział? W takim przypadku rezerwację można wykonać nawet w tym momencie na stronach internetowych ośrodków organizujących loty.

Koszty związane z zakupieniem lotu w tunelu aerodynamicznym wcale nie są bardzo wysokie. 3-minutowy lot dla dorosłej osoby to koszt 259 złotych, natomiast dla osoby poniżej 18. roku życia to 229 złotych.

We Wrocławiu, a dokładnie w miejscowości Sobótka pod Wrocławiem znajduje się jeden z najnowocześniejszych tuneli aerodynamicznych Profly. Aby podarować lot w tym tunelu, warto wykupić voucher upominkowy. To specjalne zaproszenie, które pozwala obdarowanej nim osobie na samodzielny wybór terminu lotu.

Voucher można wykupić także przez internet, dlatego będzie on również świetnym pomysłem na prezent last minute. Wtedy wystarczy wydrukować zaproszenie lub przesłać je na adres e-mail solenizanta. Formularz rezerwacji znajduje się na stronie internetowej: wroclaw.profly.pl.

Podsumowując, gdy chcesz podarować upominek, który na długi czas będzie mógł pozostać w pamięci obdarowanej nim osoby, wybierz loty w tunelu aerodynamicznym!