Pomysły na udany weekend bez wychodzenia z domu

happy family mother father and child daughter dancing at home
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Czas pandemii Covid-19 nie sprzyja weekendowym szaleństwom i korzystaniu z uroków miasta. Ciągle zmieniające się obostrzenia i zasady współżycia społecznego w połączeniu ze strachem o zdrowie swoje i bliskich skutecznie zniechęcają do wychodzenia w domu. Jednak i w domowych pieleszach można spędzić czas aktywnie i radośnie. Jak zaplanować taki weekend?

Trochę ruchu dla całej rodziny
Na początek warto zastanowić się, co zrobić, by choć na chwilę podnieść się z kanapy i zadbać o codzienną dawkę ruchu. O ile w przypadku osób dorosłych zrobienie pełnego treningu jest jedynie kwestią mobilizacji, o tyle w przypadku młodszych domowników przyda się pewnego rodzaju zachęta, która zamieni wysiłek fizyczny w zabawę.

Idealnym wyjściem z tej sytuacji jest wybór ruchowych gier na konsolę wideo. Zabawy taneczne, a może wirtualna gra w tenisa? Nieważne, która z zabaw okaże się ulubioną w przypadku Twoich dzieci – najważniejsze, że pod przykrywką wspaniałej rozrywki kryje się prawdziwa aktywność fizyczna, która przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym!

Dla każdego coś dobrego
Zmęczeni żywotną zabawą szybko poczujecie głód. Świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu z rodziną lub drugą połówką może okazać się wspólne gotowanie. Jeśli jednak nie macie ochoty samodzielnie pichcić, dobrym wyborem będą burgery z dowozem. Pyszne, chrupiące bułki skrywające pełnowartościowe mięso, warzywa i dodatki to przysmak, który pokochają dzieci i dorośli. Spośród burgerów we Wrocławiu warto wybrać burgery z dowozem, aby móc w pełni skupić się na innych weekendowych aktywnościach.

Jeśli szukasz najlepszych burgerów we Wrocławiu z dowozem, poznaj Pasidostawę – zamówienie jedzenia odbywa się poprzez formularz online i jest kwestią tylko kilku kliknięć. Co więcej, burgery z wrocławskiego rynku możesz odebrać również samodzielnie – sprawdź na mapie, gdzie znajduje się Twoja ulubiona restauracja.

Planszówkowe szaleństwo
Gry to wspaniała forma spędzania czasu, która aktywnie łączy całe rodziny. Jednak nie zawsze trzeba iść z duchem czasu i sięgać po nowoczesne technologie – warto postawić czasami na tradycyjne gry planszowe, które rozwijają myślenie, a często są też źródłem niezwykłej wesołości.

Oferta gier planszowych jest ogromna – wybierając pozycję dla siebie, weź pod uwagę liczbę osób, z którą chcesz zasiąść przy stole oraz wiek domowników – tak, by każdy mógł wziąć udział w rozgrywce.

Sprawdź ofertę wydarzeń kulturalnych online
Koncerty online stały się już nową normalnością. Jednak coraz więcej branż idzie tym tropem, więc na portalach społecznościowych można zaobserwować wysyp rozmaitych wydarzeń. Spektakle teatralne, opery, balety, ciekawe wywiady i podcasty, pełne wiedzy webinary czy przeniesione do wirtualnego świata festiwale filmowe to tylko część atrakcji, na które można natknąć się na stronach www. Spośród tak bogatej oferty z pewnością wybierzesz coś inspirującego dla siebie i swoich najbliższych i wspólnie, w domowym zaciszu, zażyjecie kulturalnej rozrywki.