Weekend we Wrocławiu pod znakiem sportu

  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]

  Nadchodzący weekend we Wrocławiu będzie pełen emocji sportowych.
  Sobota będzie stała pod znakiem kopanej, rzucanej i uderzanej piłki. W niedzielę zaś na wrocławskich Partynicach odbywają się Derby Półkrwi

  Już w sobotę 6 września o godzinie 17 podopieczni Leo Beenhakera zmierzą się ze Słowenią w długo oczekiwanym meczu.
  Policja prosi kierowców, którzy zdecydują się na przyjazd na mecz samochodami o włożenie białej kartki formatu A-4 za przednią szybę. Takie oznaczenie, pomoże policjantom w kierowaniu pojazdów na przygotowane parkingi, a kibicom na sprawniejsze dotarcie na stadion. Wokół stadionu przygotowano parkingi na blisko 400 samochodów i 50 autokarów.

  Ekipa Ludzie bez Gustu zaprasza wszystkich streetballowych maniaków na drugą już edycję wrocławskiego streetballa “bo niebo jest miejscem na ziemi…” STB Streetball 2008, który odbędzie się 6 września.

  Data: 06.09.2008 (sobota), godz. 10:00
  Miejsce: tartanowe boisko przy SP nr 95, ul.Starogajowa, Wrocław
  Drużyny: 3 + 1 rezerwowy
  Wpisowe: 5 zł od osoby
  Dla trzech zwycięskich ekip przewidziane nagrody.
  Kategoria: OPEN
  W zgłoszeniu należy uwzględnić imię i nazwiko kapitana oraz pozostałych graczy, telefon kontaktowy, wiek uczestnikow, nazwe drużyny.
  Zapisy do dnia 05.09.2008, adres [email protected] lub numerem: 506 774 754

  Więcej szczegółów na oficjalnej stronie:

  Squash Wrocław – IV Turniej OMW Squash Open

  Squash Wrocław – zapraszama na kolejny, bezpłatny turniej OMW w sobotę 06.09.2008 na korty squash’a wrocławskiej AWF..
  Zapisy do turnieju przy stoliku sędziowskim do soboty do godz. 9.00.

  Również w sobotę czyli 6 września K.S. Devils Wrocław zmierzy się z AZS Silesia Miners w walce o awans do półfinału PLFA 2008!. Wrocławskie Diabły zmierzą się z przyjezdnymi Górnikami ze śląska. Początek spotkania o godzinie 13:00 na obiekcie Polaru Wrocław.

  więcej informacji…

  A jeśli jeszcze tego jest mało przypływ adrenaliny (a może nawet gotówki? ) możemy sobie zafundować
  już w niedzielę na partynickim torze!

  Derby Półkrwi 2008. Miłośnicy konnych wyścigów z pewnością będą zachwyceni. W Polsce nagroda Derby rozgrywana jest od 1953 r. Jednak do 1971 r. zawsze odbywała się w Warszawie, na szczęście w 1972 r. ku uciesze wrocławian przeniesiono ją do naszego miasta. Weterani z pewnością pamiętają ustanowiony w 1997 r. (i nie pobity do dziś!) przez Jutrzenkę rekord na klasycznym dystansie – 2 min. 35 sek.

  Każdy trener marzy o wystawieniu konia w wyścigach i wygranej w Derbach. W końcu pula jest bardzo wysoka – to aż 45 tys. zł. Startować mogą tylko ci, którzy posiadają stopień starszego ucznia, czyli wygrali co najmniej dziesięć gonitw. Jeźdźcom nie jest łatwo – gdy dosiadają ogiera muszą ważyć 59 kg, jeśli klaczy – 57.

  Jak Derby będą wyglądać w ten weekend? Czy będziemy zaskoczeni szczęściem jednego z koni? a może zwycięży faworyt? -Jedno jest pewne – by uzyskać odpowiedź trzeba udać w niedzielne popołudnie na partynicki tor – start wyścigów już o 15:30.