Przewietrz się na Olimpijskim

  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]

  Już po raz szósty Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w biegach pod hasłem “Przewietrz się na Olimpijskim”

  Bieganie nie wymaga specjalnego sprzętu ani pełnego portfela i daje sporo korzyści zdrowotnych. Podczas uprawiania tego sportu między innymi spala się tłuszcz oraz polepsza samopoczucie.
  „Przewietrz się na Olimpijskim” wrocławska “AWF” organizuję tą akcję już po raz szósty (pierwszy raz zorganizowano w 2003 r). Głównym celem akcji, jest popularyzowanie biegania wśród wszystkich mieszkańców Wrocławia (i nie tylko).

  Biegać, tak jak śpiewać – każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej…

  Bieg jest najprostszą formą ruchu (uprawianą już od czasów starożytnych kiedy to człowiek pierwotny gonił swój potencjalny obiad, lub uciekał by się nim samemu nie stać). Do biegania nie jest potrzebny żaden specjalny sprzęt, a jedynie: koszulka, spodenki, wygodne, sportowe obuwie i dobre chęci.

  W akcji „Przewietrz się na Olimpijskim” nie jest ważne czy dobiegniemy do mety, ważny jest sam udział i pokonanie wyznaczonej trasy w miarę swoich możliwości. Forma ruchu jaką jest bieg, ma bardzo korzystny wpływ na organizm i kondycję:
  – przyspiesza przemianę materii,
  – poprawia dotlenienie całego organizmu,
  – podnosi ciśnienie,
  – korzystnie wpływa na pracę mózgu,
  – korzystnie wpływa na układ nerwowy,

  Co? Gdzie? Kiedy? Jak?

  W tym roku odbędą się trzy biegi. Dwa Główne, na dystansie ok. 8 km oraz 3,5 km, odbędą się w ramach Grand Prix biegów przełajowych i ulicznych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
  Natomiast uczestnicy trzeciego biegu – Biegu Otwartego będą mieli do pokonania dystans blisko 1 km.

  Start imprezy planowany jest na godz. 11:00, 12 października czyli już w najbliższą niedzielę. Miejsce akcji: Wrocławski Stadion Olimpijski.

  Gdzie i jak się zapisać?
  Imienne zgłoszenia do Biegów Głównych przyjmowane będą drogą listowną na adres uczelni do 9 października 2008 r. Zgłaszać się można również przez internet na stronie: www.awf.wroc.pl/bieg
  Będzie można także się zapisać w dniu imprezy, w Biurze Zawodów Stadionu od godziny 8 do 10:30.

  Więcej informacji:
  Więcej informacji oraz informacje o zapisach znajdziecie na http://www.awf.wroc.pl/bieg/