New York – wystawa fotografii Luca Kordasa

  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]

  New York - Wystawa fotografii Luca Kordasa
  Oda Firlej zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej “New York” autorstwa Luca Kordasa. Na ekspozycję składają się czarno – białe zdjęcia, powstałe podczas wędrówek po ulicach nowojorskiej metropolii. Fotografa interesują przede wszystkim wydarzenia, które rozgrywają się w przestrzeni miejskiej oraz mieszkańcy tej ogromnej aglomeracji.

  Artysta stara się być jak najbliżej fotografowanej przez siebie sytuacji, czy też motywu. Często naciska na spust migawki tuż zza czyichś pleców, co sprawia, że widź ma wrażenie jakby sam uczestniczył w ukazanej na zdjęciu demonstracji lub jakby oczekiwał na nadjeżdżający właśnie wagon metra.

  Prace Kordasa wykazują cechy fotografii dokumentalnej, ale równocześnie są jego osobistymi opowieściami o otaczającej go rzeczywistości, są reakcją na ludzkie gesty i spojrzenia. Niektóre zdjęcia są celowo nieostre, poruszone, rozmazane, dzięki czemu oddają w dużym stopniu nastrój i niezwykłą atmosferę Nowego Jorku, uważanego za miasto, które nigdy nie śpi i którego mieszkańcy żyją w ciągłym pośpiechu.

  Według samego artysty najkrótszą recenzją serii New York są słowa jego przyjaciółki z Madrytu – Lourdes, która widząc ją napisała: Cóż za spokojna, ciemna wrażliwość.

  Podczas wernisażu zaprezentowany zostanie również photocast. Patronem wystawy, zorganizowanej w ramach projektu: Miejsce Dla Sztuki w Firleju jest portal fotograficzny www.plfoto.com, a jej sponsorem drukarnia www.cyfratech.pl.

  BIO:
  Luc Kordas – ur. 1984 we Wrocławiu. Student Iberystyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Fotografią zajmuje się od 3 lat. Jego zdjęcie pt: „Sahara Walks” zajęło 4 miejsce w konkursie Landscape Photographer Of The Year organizowanym przez brytyjski magazyn Practical Photographer (wydanie listopadowe 2008). W swoim dorobku artystycznym ma on również dwie wystawy, które prezentowane były we Wrocławiu.

  www.luckordas.com

  Gdzie
  Ośrodek działań artystycznych Firlej
  ul. Grabiszyńska 56

  Kiedy
  Wystawa rozpocznie się wernisażem 03 i potrwa do 28 lutego 2009

  Bilety
  Brak, wstęp wolny