Już w niedzielę festiwal kulinarny “Kuchnie Wrocławia” zagości na wrocławskim rynku

  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]

  Kuchnie Wrocławia W najbliższą niedzielę, 28 września zapraszamy w godz. 14.00-20.00 na Rynek na Festiwal Kulinarny „Kuchnie Wrocławia”.

  Jak mówią organizatorzy, impreza ta, ma na celu przedstawienie kulinarnych dziejów naszego miasta, kuchni ukształtowanej przez mieszkańców różnej narodowości oraz kultur. Podczas Festiwalu zarówno mieszkańcy jak i goście będą mieli okazję zapoznać się i skosztować wybranych potraw oraz spotkać się z mistrzami kuchni z Dolnego Śląska.

  W czasie festiwalu zostaną zaprezentowane potrawy następujących kuchni: wrocławskiej, staropolskiej, niemieckiej, czeskiej, kresowej, żydowskiej, greckiej, ormiańskiej, bułgarskiej, azjatyckiej i romskiej. Zaplanowano także specjalną prezentację jadła nadodrzańskiego.

  Potrawy będą serwowane za symboliczną opłatę w wysokości 2 zł za porcję, a zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Zespołu Szkół Gastronomicznych z przeznaczeniem na stypendia dla najbardziej uzdolnionych uczniów Szkoły.

  W programie, prócz potraw znajdziemy również:

  • Występy zespołów muzycznych ze Stowarzyszenia Gmin Ślężańskich, Stowarzyszenia Greków w Polsce „Odysseas”, Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej oraz zespoły taneczne ze Szkoły Podstawowej Nr 108 i Szkoły Lauder–Etz-Chaim.
  • Pokaz mody
  • Prezentacja działalności Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Polanka”.
  • Będziemy mogli nabyć w promocyjnej cenie książkę „Kuchnia Wrocławia” autorstwa Grzegorza Sobela i Barbary Jakimowicz-Klein.
  • Opowieści i gawędy – Wieloletni przewodnik miejski Bronisław Zathey opowie o historii miasta w kontekście kulinarnym, Barbara Jakimowicz-Klein opowie o książce „Kuchnia Wrocławia”, a Jadwiga Juszko opowie o działalności Dolnośląskiej Loży Kulinarnej.
  • Liczne konkursy wiedzy kulinarnej i historycznej z atrakcyjnymi nagrodami do wygrania

  Organizator:
  Festiwal Kulinarny organizuje Urząd Miejski Wrocławia (Biuro Promocji Miasta, Wydział Edukacji) oraz Zespół Szkół Gastronomicznych i Dolnośląska Loża Kulinarna.